Росія готує свої Збройні сили до війни. Кремль готується до зустрічі противника, співмірного з Китаєм чи НАТО, вважають аналітики Шведського агентства оборонних досліджень.

До 2009 року Росія займалася збройними конфліктами і війнами локального характеру, а її навчання армії РФ після 2009 року вказують на амбіції вже регіонального рівня. 

Про це мовиться у доповіді "Підготовка до війни – військові навчання Росії на стратегічному рівні 2009-2017 років", яку замовило Міністерство оборони Швеції.

За останні 10 років масштаб військових навчань Росії виріс у рази. Відкриті російські джерела свідчать, що у 2009-2012 роках у військових навчаннях Росії брали участь 10-20 тисяч осіб, а в навчаннях 2013-2017 років – вже 90-150 тисяч.

Учасниками російських військових навчань "Схід-2014" були близько 150 тисяч осіб і 8 тисяч одиниць зброї, а навчань "Схід-2018" – понад 300 тисяч.

При цьому важливі не цифри, а дії Росії, зауважив Йоган Норберг зі Шведського агентства оборонних досліджень.

У них багато персоналу. У них багато матеріальних засобів, навіть якщо більша їх частина стара і з радянських часів. Але навчання створюють потенціал, тобто підрозділи, які можуть виконувати поставлені завдання в бойових діях,– сказав Норберг.

В останні роки Росія відкрито застосовувала свої збройні сили у війні з Грузією (у 2008 році), під час анексії українського Криму (у 2014 році) і в Сирії (з 2015 року).

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

З 2013 року Росія залучає до військових навчань дедалі більше кількість бійців і техніки. Аналітики вважають, що російська влада готується до зустрічі противника, співмірного з Китаєм чи НАТО.

"Росія готується до того, щоб мати можливість вести регіональну і, можливо, тривалу та затяжну війну, наприклад, проти Китаю або НАТО", – вказано у доповіді.

"Росія явно готова використовувати військові засоби. Тому важливо розуміти, як, і в гіршому випадку, для чого вони можуть бути використані. Військові навчання дають натяк на це", – зазначив Норберг.

Російські військові навчання були спрямовані і на командне управління, зауважив аналітик.

Усі маневри були спрямовані на рівень, який Міністерство оборони Росії називає "рівнем стратегічних операцій". І якщо ви подивитеся на визначення цього терміну, то побачите, що він стосується театру військових дій, який охоплює кілька частин континенту,– сказав Норберг.