13 лютого, народного депутата Надію Савченко перевезли до Слідчого ізолятора у Чернігові. Про це розказала сестра Надії Віра Савченко.

"Передавала зранку передачу і дізналась про це. Дозволяють брати з собою мінімум – Надія везе 27 томів справи, які займають більшість місця. У СІЗО їх навряд чи роздрукують.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що суд буде у Чернігові до того, як Верховний суд прийняв рішення. Прокурори кажуть, що там живуть більшість свідків. З 114 тільки четверо дають свідчення, що пам'ятають події. Однак вони живуть у Хмельницькому.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Попри це Верховний суд вирішив, що тільки чернігівський суд має доступ до державної таємниці. Ані Печерський суд, ані суд у Слов'янську такого доступу не мають. Рішення це оскаржити не можливо, – написала вона.

Додамо, справу народного депутата Надії Савченко і Володимира Рубана перенесли в Чернігів, щоб відвернути увагу. Такою думкою поділився військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

"Справу вирішили перенести подалі від Києва, щоб не привертати увагу ЗМІ і не створювати інформаційного приводу.

Є багато запитань до цієї справи з самого початку. 24 лютого Рубан і Савченко відвідали окупований Донецьк. Тоді ж СБУ написала, що їм скасовано дозвіл на перетин лінії розмежування. За деякий час, у березні затримують Рубана, який переїжджав з окупованої території на контрольовану з вантажем зброї.

Є запитання до СБУ, прикордонників – яким чином Рубан потрапив на окуповану частину? Якщо це було незаконно, постає питання – непрофесіонал Рубан може це зробити, то чи не зможуть це зробити росіяни? І тоді чому Рубан не скористався тими домовленостями на кордоні, коли повертався назад?"

Справу можуть використовувати для політичної боротьби, вважає експерт.

"Надію можуть використовувати для зниження рейтингу "Батьківщини" – вона йшла першим номером на виборах. Попри те, що Надія висувалась від своєї партії у президенти, це було інформаційним приводом. Тому вирішили перенести справу подалі від столиці. Планували навіть обміняти Рубана. Бойовиками самі зробили пропозицію. Але цього не сталось, і тепер доведеться розглядати провадження в суді.

Тут можна провести аналогію з справою Єфремова – розгляд по суті постійно переносять, він сидить в СІЗО біля трьох років. Під час виборів справу Савченко-Рубана будуть педалювати. Багато гучних справ, але немає вироків. Навіть у розстрілах на Майдані, – підсумував він.