Токаєв провів телефонну розмову з Путіним. Президенти обмінялися думками у зв’язку з заходами щодо наведення порядку в Казахстані.

Повідомлення про ці переговори оприлюднено на сайті президента РФ.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв провів телефонну розмову з президентом Росії Владіміром Путіним. Глави держав обмінялися думками у зв’язку з заходами щодо наведення порядку в Казахстані, де нині відбуваються масові протести.

У Кремлі заявляють, що телефонна розмова двох президентів була “тривалою”. «Президент Казахстану докладно інформував про ситуацію, яка складається в країні, зазначивши, що вона розвивається у бік стабілізації», — заявили в адміністрації Володимира Путіна.

Токаєв висловив вдячність за допомогу з боку партнерів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), зокрема РФ.

За словами президента Казахстану, на нинішньому етапі потрібна спільна розмова лідерів країн – членів ОДКБ.

Токаєв планує виступити з ініціативою проведення найближчими днями відеоконференції Ради колективної безпеки ОДКБ під головуванням Республіки Вірменія як чинного голови організації.

Путін ініціативу підтримав. Точна дата проведення такого саміту наразі невідома.

Також свої сили до Казахстану направили Вірменія, Білорусь, Таджикистан, Киргизстан (останній — із застереженням про те, що киргизькі військові не будуть залучені до операцій проти протестувальників).

Це перший випадок спільного застосування сил історії країн ОДКБ, куди входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан.

Нагадаємо, що протести в Казахстані розпочалися 2 січня, люди вийшли з вимогою знизити ціни на газ, що зросли майже вдвічі. 4 січня протести охопили всю країну, а вимоги протестувальників розширилися до політичних: боротьба з корупцією, підвищення рівня життя, відхід від влади клану Назарбаєва, повне перезавантаження влади. Протести супроводжуються зіткненнями із силовиками, повідомляється про тисячі постраждалих. Протестувальники палять адмінбудівлі та захоплюють важливі об’єкти інфраструктури. Поліція застосовує спецзасоби та вогнепальну зброю.