Єдиний спосіб зламати монополію Кремля на постачання газу – вимагати повної відповідності духу і букві Третього енергетичного пакета ЄС в процесі сертифікації оператора “Північний потік-2”.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає РБК-Україна з посиланням на Польський Інститут міжнародних справ.

“У цьому контексті ми вітаємо польську компанію PGNiG з успіхом і захищаємо його право на участь у сертифікації кремлівського проекту. Нашим спільним завданням є не допустити сертифікації “Північного потоку-2″, оскільки він не відповідає формальним або матеріальним вимогам Третього енергетичного пакета ЄС”, – заявив він.

Міністр додав, що Україна продовжує боротися за свої права.

“Український газовий ринок відповідає європейським правилам, наша країна успішно відокремилася і зараз знаходиться на одній стороні фронту з європейськими партнерами”, – заявив Кулеба.

За його словами, ключем до вирішення кризи безпеки в Європі і побудови майбутнього є дотримання всіма членами спільноти норм і принципів міжнародного права, цивілізованих правил партнерських відносин між державами.