Протягом минулого тижня Сили оборони України досягли певних тактичних успіхів на кількох ділянках фронту на Куп’янсько-Лиманському, Херсонському та Токмацькому напрямках.

Про це заявив військово-політичний експерт Дмитро Снєгірьов.

Він зазначив, що на Лимано-Куп’янському напрямку, де ворог зосередив 120 тис. особового складу та близько 1 300 одиниць бронетехніки, Сили оборони України мають тактичні успіхи у районі населеного пункту Білогорівка, а також у Серебрянському лісництві.

“Йдеться про просування безпосередньо у напрямку Кремінної. Тобто ми значно покращили своє тактичне становище. Крім того, слід зазначити, що на цій ділянці фронту Збройними силами України завдаються точкові удари по пунктах постійної дислокації окупантів на території тимчасово захоплених районів Луганської області”, — додав він.

Снєгірьов також відзначив успіхи ЗСУ на лівому березі Херсонської області. За його оцінкою, в районі села Кринки протягом тижня деокуповано близько 4 км2 території.

“За повідомленнями самих росіян, у районі Кринок із трьох рот особового складу російських окупаційних військ залишилися живими не більше 50 осіб. Причому це випливає із відеоповідомлення, адресованого російському президенту, записаного безпосередньо російськими окупантами. Вони скаржаться на те, що з 30 липня немає ротації особового складу та відсутнє матеріально-технічне забезпечення”, — розповів він.

На Токмацькій ділянці фронту в Запорізькій області Сили оборони, за словами експерта, продемонстрували протягом тижня успішні дії як в обороні, так і в наступі. Йдеться про райони Вербового та Новопрокопівки.

“Причому, знову ж таки, окупанти відзначають той факт, що підрозділи 42-ї мотострілецької дивізії зазнають колосальних втрат в особовому складі. І, крім того, фактично утилізуються, як визнають самі окупанти, підрозділи найбільш підготовлених елітних частин повітрянодесантних військ. Йдеться про 76-ту та 7-му дивізії, перекинуті на цей напрямок, відповідно, з Лиманського та Херсонського”, — розповів Дмитро Снєгірьов.

Варто зауважити, що поблизу Мелітополя ліквідовано групу російських окупантів.

Про це сьогодні розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Він уточнив, що це сталося в селі Мирне, яке розташоване за 5 кілометрів від Мелітополя.

“Перестрілка була між силами опору і ворогом, а саме їхнім підрозділом “кадировців”. Після того, як відбулася перестрілка, коли “кадирівці” почали сідати назад у свою машину, щось трапилося з їхньою машиною, й вона вибухнула. Відповідно, якусь кількість ворогів ліквідовано поблизу нашого тимчасово окупованого Мелітополя. І точно це викликало нерозуміння, яким чином настільки могла відкрито відбутися ліквідація ворога на нашій території”, — сказав мер.

Він також зазначив, що на Запорізькій лінії фронту зростає кількість втрат російських окупантів.

“У фронтовому можна сказати Токмаку ворог організував меморіал для одного зі своїх полків, який там повністю був ліквідований. Тому для ворога новин хороших за вихідні немає. А ми продовжуємо вірити в наші Збройні сили України і всіляко їм допомагати”, — сказав Федоров.

Нагадаємо, за добу між Силами оборони України та окупаційними підрозділами відбулося 63 бойових зіткнення — найбільше під Авдіївкою. Сили оборони України продовжують штурмові дії південніше Бахмута та ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку.