У відповідь на систематичні обстріли Харкова російський опозиційний мілітарний рух «Свобода Росії» погрожує атаками на Бєлгород. Це стало відомо з офіційного анонсу від бійців.

У заяві, опублікованій 14 лютого, «Свобода Росії» заявила про намір відповідати на кожен удар по Харкову ударами по військових об’єктах у Бєлгороді.

За словами представників руху, вони мають намір використовувати трофейну техніку, захоплену у російської армії. Легіон «Свобода Росії» наголошує, що їхні атаки спрямовані винятково на військові цілі, однак визнає, що ці об’єкти часто розташовані серед цивільних будівель. Вони закликають своїх прихильників уникати військової інфраструктури та за можливості покинути Бєлгородську область.

«Усьому свій кінець і незабаром настане черга терористичного кремлівського режиму. Відповідально заявляємо: за кожен удар по Харкову, ми – Легіон «Свобода Росії», – завдаватимемо удару по Бєлгороду. Трофейна техніка дозволить нам ще неодноразово здивувати його прихильників. Настав час розплати», – заявляють легіонери.

Рух також звертається до громадян з проханням допомогти у зборі інформації про переміщення військової техніки та розташування об’єктів військово-промислового комплексу Кремля.

Додамо, що раніше повідомлялось, що кількість атак на РФ зростатиме.

Так вважає начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.

За його словами, цивільне населення Росії нарешті бачить реальну картину війни.

“Вони бачать охоплені вогнем нафтобази, зруйновані будівлі заводів і фабрик. Усе це корисно. Війна з Росією може завершитися тільки одним способом: встановленням справедливості — ось як вона закінчиться: з поверненням того, що було втрачено”, — заявив він.

Атаки на режимні об’єкти в Росії останнім часом почастішали. Здебільшого обстрілу піддаються нафтобази та нафтопереробні заводи. Вранці 1 лютого під містом Строїтель у Бєлгородській області збили чотири дрони, заявили в російському оборонному відомстві. Також була атакована Нижньогородська область. Найбільших обстрілів останнім часом зазнали Курська і Московська області.

У Кремлі вирішили скинути відповідальність на самих росіян. Зокрема, хочуть змусити бізнес купувати оборонні засоби захисту.

“Кремль і влада наполягали на тому, що порятунок потопаючих — це справа рук самих потопаючих, і пропонували великому бізнесу самим скидатися і купувати засоби радіоелектронної боротьби, щоб закривати свої великі об’єкти від української безпілотної авіації”, — розповів військовий аналітик, співробітник Служби безпеки України (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

Також, у Росії заборонили проліт будь-яких авіаоб’єктів над нафтобазами та нафтопереробними заводами. Дозвіл є тільки у військових літаків і високопоставлених осіб. Для перехоплення дронів у Росії в глибокому тилу розгортають підрозділи радіоелектронної боротьби й вночі на північному заході Росії відключають мобільний інтернет. Експерти вважають цей захід безглуздим.

“Ці ж самі російські фахівці говорять про те, що нічого не заважає відправляти ці безпілотники вдень, коли стільникові дані буде знову відновлено і вони працюватимуть у повному обсязі, не вдасться вимкнути повністю лінію стільникових даних від високомобільного інтернету на догоду захисту від літаючих об’єктів”, — підкреслив Ступак.

Зауважимо, що Міністерство оборони України цього року планує підписати контракти на сотню тисяч безпілотників. Загалом наразі на ринку працює понад двісті українських компаній, які займаються безпілотниками або сервісами та продуктами у сфері дронів.