Голова Верховної Ради Дмитро Разумков не збирається йти у відставку, тому що любить свою роботу. При цьому він не виключає, що його може звільнити парламент.

Про це голова Верховної Ради Дмитро Разумков сказав в “Першому подкасті” журналісту і телеведучому Василю Апасову.

Журналіст запитав у глави парламенту, наскільки правдиві чутки про його відставку.

“Дмитро Разумков не може піти у відставку, тому що піти у відставку – це подати у відставку. Подавати у відставку я не планую”, – сказав він.

При цьому додав, що відправити його у відставку може парламент – для цього є окрема процедура: збір підписів і голосування в Раді.

“Ви знаєте, я шаную закони, регламент і Конституцію, тому ніколи не можна говорити “ніколи”. Але йти я точно не збираюся. Мені подобається те, чим я займаюся. Мені подобається моя робота. Я сподіваюся, що я її роблю досить непогано. Мені б хотілося в це вірити. Я, правда, намагаюся”, – сказав Разумков.

На питання, чи можливо, що його відправлять у відставку вже восени, відповів “ну, подивимося”.

Нагадаємо, Зеленський та Разумков досі заперечують наявність конфлікту, навіть прихованого, тоді як ЗМІ регулярно пишуть про їхні напружені стосунки. Іще на старті роботи нинішньої парламентської монобільшості тодішній глава ОП Андрій Богдан висловлював думку, що позиція спікера не сприяє ухваленню законів у “турборежимі”. Сам спікер версії про свій конфлікт із Богданом називав “жорсткими дискусіями”.

У лютому 2020 року “Українська правда”, з посиланням на неназвані джерела повідала, що Разумков із Зеленським мали “неприємну розмову”, під час якої ставили одне одному ультиматуми.

Нібито Разумков казав, що не хоче брати на себе негатив від постійних зашкварів членів фракції “Слуга народу”, а президент у відповідь порадив в такому разі покинути посаду. Чутки про наступну різку розмову з цими ж дійовими особами ширилися і в липні-2020.

Але те, що тріщина у стосунках існує, стає дедалі більш помітним. Медіа писали, що Банкову дратують численні поїздки спікера регіонами, на що Разумков парирував, що не хоче втратити зв’язок з реальністю, адже під час робочих відряджень краще бачить, що відбувається на місцях.

Дратує оточення Зеленського і вельми незалежна позиція начебто члена президентської команди щодо деяких важливих законодавчих президентських же ініціатив.

Тож спершу журналісти, далі представники оточення Зеленського, а потім і деякі депутати-“слуги” заговорили про неминучу заміну Разумкова у новому політичному сезоні, який стартує наприкінці серпня святкуванням 30-річчя Незалежності.

Ким можуть замінити Разумкова? Найімовірніше – Русланом Стефанчуком, який має політичні амбіції, але менші ніж в нинішнього голови ВР.