За останній рік голова ВО "Батьківщина" зробила динамічний стрибок із другої позиції у грудні 2017 року до лідера електоральних симпатій із рейтингом 20,8%. Рейтинг Юлії Тимошенко за рік зріс удвічі.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження групи "Рейтинг" в рамках проекту "Портрети регіонів", яке проводилось з 16 листопада по 16 грудня і в ході якого було опитано близько 40000 респондентів (1600 в кожній області), пише Gazeta.ua

Через велику кількість респондентів воно може вважатись таким, що дає найбільш точні цифри та доволі точно говорить нам про тенденції, які є в українському політичному житті країни та її регіонів.

Микола Мельник, політичний експерт коментує ці дані наступним чином:

"Рейтинг Юлії Володимирівни за рік зріс удвічі, в той час, як рейтинг Петра Порошенка удвічі впав, що пояснюється незадоволенням українцями соціально-економічною політикою, що впроваджується в країні. І хоча прихильники президента зазначають, що за чинною Конституцією глава держави не відповідає за економіку і соціальну політику, але українці не бачать великої різниці між Порошенком і його протеже Гройсманом, тим більш президент має найбільшу фракцію в Парламенті і має достатньо важелів для впливу на процеси в країні".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

На основі цього ж соціального дослідження, політичний експерт зміг створити модель другого туру президентських виборів, що дало наступні результати:

"Тимошенко впевнено перемагає у парах з Порошенком (29% проти 15%) та Бойком (29% проти 16%). Також у неї вищий результат у парі з Гриценком (26% проти 21%) і майже рівні позиції у парі із Зеленським (25% проти 26%). Серед тих, хто має намір брати участь у голосуванні у першому турі, результати наступні: Тимошенко також упевнено лідирує у парах з Порошенком та Бойком (34% проти 18%), має перевагу у парі з Гриценком (30% проти 25%) та незначну з Зеленським (30% проти 29%)".

У той же час, Микола Мельник застерігає Юлію Тимошенко та її команду про зміни у відсотковому відношенні, адже 20% українців досі не визначились зі своїм кандидатом, тому говорити про завчасну перемогу ще зарано.