У ефірі телемарафону керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко заявив, що російсько-українська війна триває, і РФ хоч і на межі капітуляції, але може планувати останню спробу великого наступ влітку цього року за наказом Путіна.

«Зрозуміло, що будуть намагатися перегрупуватися нашвидкуруч, взяти місяць-півтора паузи та спробувати влітку просунутися, оскільки вважають, що західна допомога не доїде вчасно. Але я думаю, що  Україна на літо вже певне озброєння від наших партнерів отримає, та й наші позиції точно не будуть у гіршому стані», – сказав Мусієнко.

Воєнний експерт також прокоментував інформацію про можливу нову хвилю мобілізації в Росії після президентських виборів. 

«Та інформація, яка зараз є мережі про те, що РФ хоче призвати ще 300 тисяч людей, нібито вже є накази Шойгу, можливо вони це й планують. Але, по-перше, я не думаю, що вдасться 300 тисяч за два місяці зібрати. І, по-друге, я передбачаю, що це буде така собі Будьонівська гвардія, кавалерія, тільки без коней. Тому що озброєння вони точно не встигнуть отримати», – зазначив Мусієнко.

Очільник Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко розповідав, що наразі на фронті спостерігається певне перегрупування ворожих військ.

«Щодо того, що росіяни готуються до нового наступу – вони ще не закінчили наступальні дії, що зараз є. Наразі відбувається певне перегрупування. Можливо, це якась зупинка. Вона не з причини того, що в росіян змінилися плани чи задуми. Воно пов’язано більше з технологічними питаннями, не технічними – якісь внутрішні доукомплектування, перегрупування, заповнення складів у межах лінії фронту чи тилових, бо робота, яку проводять наші бійці з тилами ворога, значна і не менш важлива, ніж знищувати їх безпосередньо по лінії фронту. Чи будуть вони готуватися – важливіше говорити про те, чи будемо ми готові за місяць-два-три, щоб не дати їм здійснити свої задуми», – наголосив військовослужбовець.

Тимочко зауважив, що реальний стан справ у Росії щодо будь-яких їхніх задумів і нового наступу може залежати від багатьох внутрішньоросійських чинників, як-от суспільний супротив мобілізації.

«Це небажання служити. Будемо бачити, як відбуватиметься процес знищення нафтопереробних станцій в Росії – якщо воно не напряму впливає на лінію фронту, зменшення чи збільшення боїв, то впливає на бюджетну складову Росії. Тут багато моментів. Можна буде оцінювати ситуацію після того, як Путін себе переобере», – відзначив військовий.

Надання допомоги Заходу у сфері безпеки, ймовірно, зіграє вирішальну роль у здатності України зараз утримувати територію та відбити новий російський наступ у найближчі місяці. Російські війська намагаються підтримувати темп своїх наступальних операцій по всій східній Україні, намагаючись перешкодити українським силам стабілізувати свої оборонні лінії.

Російські війська особливо зосереджуються на просуванні якомога далі на захід від Авдіївки, перш ніж українські війська зможуть встановити в цьому районі більш важкопроникну лінію.

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський заявляв, що російські війська зосередили зусилля на авдіївському напрямку та щоденно ведуть механізовані та піхотні штурми, намагаючись прорвати українську оборону. Незважаючи на те, що нещодавно українським військам вдалося уповільнити просування Росії на захід від Авдіївки, нестача матеріальних засобів, спричинена затримками допомоги Заходу у сфері безпеки, схоже, змушує Україну приділяти пріоритет обмеженим ресурсам критичним секторам фронту, збільшуючи ризик російського прориву в інших областях.

Російські війська продовжуватимуть використовувати переваги, надані володінням ініціативою, щоб динамічно переглядати свої наступальні зусилля цієї весни та влітку, ймовірно, в надії використати можливі українські вразливі місця. Можливо, російські війська продовжують свої спроби прориву до того, як важкі погодні умови та умови місцевості навесні, ймовірно, обмежать ефективні механізовані маневри з обох боків лінії та ще більше обмежать російські можливості для досягнення значних тактичних успіхів.