Бійці “Російського добровольчого корпусу” і Легіону “Свобода Росії” змогли за один день завоювати більше території, ніж найманці “Вагнера” за цілий рік у Бахмуті. 
 
Про це розповів військовий експерт Томас Тейнер виданню BILD. 

Західні військові аналітики визнали прорив диверсійної групи у Бєлгородську область свідченням того, що російська лінія оборони вкрай вразлива. Так, Тейнер заявив, що зараз “у Росії немає ніякої обороноздатності, тому що всі військові зайняті в Україні”.  

“Між українським кордоном і Москвою, крім кількох місцевих частин і прикордонників, немає ні дивізій, ні бригад – нічого не залишилося. Українці, звичайно, це помітили”, – сказав Тейнер. Він уточнив, що в перші години після початку вилазки диверсанти не зустріли практично ніякого опору.  

Водночас професор Мюнхенського університету Бундесверу Карло Масала назвав рейд в Бєлгородську область “ще одним доказом слабкості Путіна і його нездатності вести цю війну”. “Той факт, що нечисленні, але частково механізовані війська змогли просунутися в прикордонний регіон, показує, наскільки поганою стала російська прикордонна безпека”, – зазначив він.  

Тейнер припускає, що вилазки диверсантів з української території продовжаться і далі. В іншому випадку, якщо Росія захоче підготуватися до відбиття подальших рейдів, їй доведеться вивести з України від 50 до 60 тисяч військовослужбовців. 

Експерт окремо зазначає, що Кремль опинився у вкрай невигідній ситуації. “Від грандіозного плану завоювати Київ за три дні вони тепер дійшли до того, що не можуть захистити регіональні центри – такі, як Бєлгород. Це повна катастрофа для Путіна”, – сказав Тейнер.