Генеральна прокуратура відкрила кримінальну справу за фактом змови Петра Порошенка і міністерства фінансів щодо держгарантій за кредитом заводу “Кузня на Рибальському”. Справу відкрито за заявою юриста з команди Андрія Портнова Карини Мікітян.

Відповідні документи з’явилися в розпорядженні видання “Страна.ЮА”.

“Повідомляємо, що на підставі Вашої заяви про вчинення кримінального провадження від 29.08.2020 Офісом Генерального прокурора 15.09.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального злочину, передбаченого ч. 2. статтею 364 Кримінально кодексу України”, – йдеться у відповіді генпрокурора Ірини Венедиктової на запит. Мікітяна.

Уточнюється, що Порошенко, перебуваючи на посаді президента України, зловживав своїм становищем з метою отримання неправомірної вигоди. А саме, в змові з чиновниками з міністерства фінансів організував отримання кредиту в державному “Укрексімбанку” для заводу “Кузня на Рибальському” на суму в більш як 528 млн гривень.

Цього року міністерство фінансів виплатило за даним кредитом суму в розмірі більш як 101 млн ​​гривень, так як завод відмовився його погашати.

Нагадаємо, раніше Печерський районний суд Києва за позовом юриста Андрія Портнова зобов’язав Генеральну прокуратуру порушити кримінальну справу проти Петра Порошенка за фактом ситуації з заводом “Кузня на Рибальському”.

І тепер, як бачимо, генпрокурор виконала це рішення.

У той же час час відзначимо, що якщо колись в Україні буде суд з приводу втрати Криму, то суд зможе винести правосудне рішення тільки тоді, коли врахують абсолютно всі заяви на цю тему, зокрема, і колишнього народного депутата Давида Жванії.

Про це  заявив доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський.

Гість студії зауважив, що у Державному бюро розслідувань (ДБР) розглядають заяви щодо Криму, проте правової оцінки щодо ситуації з Кримом досі ніхто не дав. На його думку, якби ДБР не було політизованою інституцією, було б зобов’язане допитати колишнього народного депутата Давида Жванію з огляду на його заяви та бажання дати свідчення. Він пояснив, як це можна зробити.

“Або посилається група слідчих в ту країну, де він знаходиться разом із представниками дипломатичних – чи консульства, чи посольства, і допитують. Або ж він же пропонує – я готовий приїхати в Україну, допитайте мене, надати йому безпеку, бо він – важливий свідок, його можуть просто вбити, як тільки він ступить на територію України”, – сказав Віталій Журавський.

Гість студії продовжив: “Якщо колись – я не вірю, що за нинішньої влади це можливо, – якщо колись все ж таки буде суд в Україні з приводу втрати Криму і будуть з’ясовані всі причини, то суд може винести правосудне рішення, вердикт тільки тоді, коли врахують всі абсолютно заяви на цю тему. Якщо там не буде у цій мозаїці заяви про злочин свідка – того ж Жванії… Жванія ж – непроста людина. Він же був міністром, був депутатом, він був наближений до Порошенка, до Турчинова, до Яценюка. Він – важливий свідок”