Учасник ТКГ Сергій Гармаш повідомив, що у вчорашньому засіданні української делегації в Тристоронньої контактній групі взяв участь не тільки недавно призначений глава делегації Леонід Кравчук, а й екс-прем’єр Вітольд Фокін.

Кравчук за його словами нічого особливо «зрадного» не говорив, пропонував дати Донецькій та Луганській областях статус вільних економічних зон, озвучував способи зробити делегацію більш відкритою для суспільства і в цілому справив сприятливе враження. А Фокін «мене здивував. Давно я не чув у своєму оточенні фразу “народ Донбасу”. Видно, що він багато дивиться телевізор… Було враження, що екс-прем’єр приїхав не з хутора під Києвом, а з окупованої території», – повідомив Гармаш.

Однак з його точки зору така поведінка Фокіна теж корисна, головне, що він щирий у своєму переживанні за людей і країну, інше «зітреться суворою реальністю та небажанням Москви йти ні на які компроміси». Гармаш підкреслює, що головним генератором і модератором делегації все ще залишається Резніков, революції по Мінську не намічається, а політику продовжує визначати діючий президент.

Варто нагадати, що 30 липня, Кравчук погодився очолити ТКГ, і президент підписав відповідне розпорядження.

В інтерв’ю Кравчук заявив що Україна буде йти на компроміси заради досягнення миру, а щодо управління Донбасом пора переходити від слів до конкретних дій, щоб місцеві жителі відчули себе господарями своєї землі.

«Я вже в своєму житті щось бачив і пройшов. Але час для відпочинку не прийшло. Я прийняв рішення, якщо я зможу, а я хочу цього, щось зробити, щоб прискорити світ на Донбасі. Я буду робити це до останнього подиху. Ось чому я і погодився », – сказав Кравчук.

Також він оцінив діяльність Зеленського для встановлення миру на Донбасі. Кравчук вважає, що Зеленський «реанімував” нормандську четвірку”» і не боїться приймати непопулярні рішення.

Пізніше сьогодні він ще відзначився заявою що готовий дати Донбасу статус СЕЗ і «особливу систему управління».

Також, 31 липня Кравчук повідомив, що Фокіна запросили стати учасником української делегації ТКГ.

Зазначимо, що 28 липня другий президент України Леонід Кучма вдруге припинив свою роботу в Тристоронньої контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Перший раз він виходив з даних переговорів в 2018 році. Президент Володимир Зеленський подякував Кучмі за роботу в Мінському процесі і зазначив, що вона була надзвичайно важливою і одночасно складною. За словами Зеленського, Кучма сам вирішив припинити свою участь в діяльності ТКГ.

«Спасибі за всі зусилля, які ви доклали для розблокування Мінського процесу заради досягнення миру. Ваш досвід був найважливішим і надзвичайно потрібним. Завжди готовий слухати ваші поради в майбутньому», – сказав Зеленський під час зустрічі з Леонідом Кучмою 28 липня.