Наступальна операція українських військ на Півдні відбувається за планом. Ключові події та головний удар – ще попереду.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Таким чином вона прокоментувала публікацію американського телеканалу CNN. У ній журналісти з посиланням на західних посадовців твердили, що перші контрнаступальні операції ЗСУ мають менший успіх, ніж очікували на Заході.

Маляр наголосила, що лише українські військові можуть оцінювати, вдала операція чи ні.

«За їхніми звітами, все рухається за планом. Не треба очікувати, що наступ – це щось дуже швидке, що ми о першій годині почали, о другій закінчили… Так воно не буде. Це війна, і ворог безумовно чинить опір», – нагадала вона.

Маляр уточнила, що суцільне замінування територій, яке здійснили окупанти на Півдні, безумовно загальмовує темп звільнення територій. Однак ЗСУ щодня просуваються.

«Щодня в нас є просування. Так, це поступово, але наші закріплюються на цих рубежах, і вони просуваються впевнено», – зазначила заступниця міністра.

Вона нагадала, що під час повномасштабної війни були як блискавичні операції (як на Харківщині), так і тривалі – як на Херсонщині, де Сили оборони довго формували умови для ефективного звільнення Херсону.

У зв’язку з цим Маляр попередила, що зараз передчасно давати якісь оцінки, оскільки “сам наступ, наступальні дії тривають”.

«У нас ще основні події попереду, і головний удар ще попереду. Це поетапні речі, і дійсно частина резервів буде задіяна пізніше», – уточнила вона.

Ганна Маляр додала, що в українського командування на першому місці – збереження життів військових. Тому на багато дій, які можуть собі дозволити окупанти, ЗСУ не підуть.

«Тому ми в цій ситуації професійні, креативні, винахідливі. Ми шукаємо такі способи дій, щоб мінімізувати втрати», – заявила заступниця міністра.

За її словами, у ворога тим часом спостерігається паніка. Командування РФ перекидає сили на Південь та Схід з інших напрямків, зокрема десантно-штурмові підрозділи.

При цьому окупанти зазнають “шалених втрат”. Наприклад, під час спроб наступу на Куп‘янському та Лиманському напрямках втрати ворога були такими ж, як під час найгарячіших боїв під Бахмутом.

Тобто ЗСУ не просто зупиняють російські війська, а й знищують, зменшуючи їхній наступальний потенціал.

Зазначимо, успіхи наступальної операції зі звільнення окупованих РФ українських територій ще зарано оцінювати, оскільки основна її фаза ще не почалася.

Про це повідомив неназваний український чиновник у коментарі CNN.

Співрозмовник також спростував інформацію про те, що західні офіційні особи не вражені темпами українського наступу.

«Занадто рано оцінювати загальну траєкторію контрнаступу. Основний напрямок контрнаступу всерйоз ще навіть не почався», — сказав чиновник у розмові з американським медіа.

Він також наголосив, що ЗСУ продовжують здійснювати «формувальні операції», а про результати контрнаступу можна буде говорити не раніше осені чи зими цього року.

Нагадаємо, 22 червня CNN із посиланням на двох західних чиновників і високопоставленого військового представника США повідомляв, що на початкових етапах контрнаступ України був менш успішним, ніж очікували західні союзники.

За словами однієї з офіційних осіб, поки що контрнаступ «не виправдовує очікувань на жодному фронті». За західними оцінками, російські лінії оборони виявилися добре укріпленими, що ускладнює їхній прорив українським силам.

Кілька офіційних осіб також повідомили телеканалу, що несприятлива погода створює проблеми для українських сил.