Сили оборони України успішно протистоять російським військам на Харківщині. Підполковник Назар Волошин, речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця», повідомив, що українські війська повністю зупинили ворога на напрямку Стрілече-Глибоке в Харківській області та активно вибивають його з зайнятих позицій. ЗСУ активно укріплюють свої рубежі та посилюють оборону в прикордонних районах Харківщини.

Волошин зазначив, що ворог не полишає спроб прорвати оборону українських підрозділів поблизу Липців, Вовчанська, Тихого та Стариці. Від початку доби російські війська здійснили вісім атак на українські підрозділи на цьому напрямку, зокрема дві штурмові дії в районі Липців, які були відбиті без успіху для противника. Російські війська поєднують наземні штурми з авіаційними ударами, активно використовуючи керовані авіабомби (КАБ).

 «Ворог не полишає спроб прорвати оборону українських підрозділів біля Липців, Вовчанська, Тихого і Стариці. На тому напрямку від початку доби противник 8 разів атакував українські підрозділи. Дві штурмові дії було відбито в районі Липців без успіху для противника», — розповів речник.

Бої продовжуються в районі Вовчанська, де російські війська застосували шість КАБ, та в районі Липців, де ворог використав чотири КАБ. Окупанти також завдають ударів КАБами та ракетами по Харкову, Дергачам, Куп’янську-Вузловому і Вовчанську. Внаслідок цих атак страждають цивільні люди та підприємства.

 «Окупанти б’ють КАБами та ракетами по Харкову, Дергачам, Куп’янську-Вузловому, Вовчанську, який ворог продовжує зрівнювати з землею. Страждають цивільні люди і підприємства», — розповів український військовий.

Ситуація навколо Вовчанська залишається напруженою. Ворог не полишає спроб захоплення міста, оскільки це, ймовірно, є однією з тактичних цілей його наступальних операцій на півночі області. Окупанти заходять малими піхотними групами до десяти осіб, використовуючи автомобілі, баггі або гольфкари. Вони також займаються мародерством у будинках місцевих жителів, вивозячи цінні речі.

 «Наші підрозділи продовжують виконання бойових завдань у межах міської забудови Вовчанська в північній частині міста, здійснюють зачистку, тримають ворога під вогневим контролем, проводять заходи щодо посилення наших оборонних позицій», — додав Волошин.

Українські підрозділи продовжують виконувати бойові завдання в межах міської забудови Вовчанська, особливо в північній частині міста. Вони здійснюють зачистку території, тримають ворога під вогневим контролем та проводять заходи щодо посилення оборонних позицій.

Також раніше повідомлялося. що РФ продовжує наступ у Харківській області. Окупанти прагнуть відтіснити українських захисників від кордону з Бєлгородською областю і наблизитися до Харкова, щоб узяти місто під вогневий контроль, ідеться у звіті американського Інституту вивчення війни.

За даними ISW, у районі північно-східного Вовчанська росіяни мали невеликі успіхи і продовжили наступальні дії. Геолокаційні кадри свідчать про те, що російські війська просунулися вулицею Гагаріна в північно-західному Вовчанську. Російська піхота нещодавно трохи просунулася до лівого берега річки Вовча, під нині зруйнованим мостом на вулиці Гагаріна.

 «ISW не спостерігала, як російські війська керують транспортними засобами на південному березі річки Вовча у Вовчанську, а також російські сили не зберігали більше, ніж окремі обмежені позиції на південному березі», — зазначили аналітики.

Російські війська також продовжували наземні атаки біля Стариці та в напрямку Прилипки, які знаходяться на південний захід від Вовчанська, а також поблизу Тихого, на сході від Вовчанська.