ЗСУ у ході боїв 11 травня відбили у ворога території на південь від села Іванівське в Бахмутському районі Донецької області. Про це повідомив 24-й окремий штурмовий батальйон “Айдар” у Telegram-каналі.

“У ході важких боїв, 11 травня, військовослужбовці 24-го штурмового батальйону “Айдар”, спільно з іншими підрозділами ЗСУ, відбили у ворога території на південь від села Іванівське (Красне). У ході боїв було завдано істотних втрат противнику – ворогом втрачено підрозділи 4 ОМСБр і 374 ОСБ ЗС РФ, а також залишено позиції займані даними підрозділами”, – йдеться у повідомленні.

В той же час секретар РНБО Олексій Данілов не відкинув, що війну в Україні вдасться завершити до зими. При цьому військові дії будуть продовжуватися доти, доки ВСУ не звільнять усі захоплені РФ території, а контрнаступів при цьому може бути кілька.

Про це він повідомив в інтерв’ю виданню Report.

“До зими ми хочемо повністю завершити війну”, – сказав він, коментуючи тезу журналіста про те, що бойові дії української армії більш активні навесні та влітку, а не взимку.

При цьому, як зазначив Данілов, українська армія, зрештою, звільнить усі території України від загарбників, але на це потрібен час і можливо не один, а кілька контрнаступів.

“У нас є спільний план – звільнити всі наші території від терористів, що напали на нас. Єдине питання – час. Чи буде проведена одна або кілька операцій залежить від багатьох обставин. Ми не обмежуватимемося часом, будемо боротися скільки буде потрібно”, – зазначив він.

Зазначимо, що запеклі бої за Бахмут тривають. Завдяки активній обороні українські військові змогли відкинути окупаційні війська на відстань до 1,5 кілометрів. Знищення росіян продовжується.

Завдяки героїчній та систематичній боротьбі Збройних Сил України зараз можливо спостерігати за відступом росіян із позицій. Про це  розповів Сергій Череватий – речник Східного угруповання ЗСУ.

На Східному напрямку Бахмутський залишається найактивнішим з усіх. За минулу добу 11 квітня ворог завдав 426 ударів по українських позиціях. Для цього використовували різні РСЗВ. Крім того, було 12 авіаударів.

Втім у результаті активної оборони наші підрозділи на півночі та півдні Бахмутського фронту змогли відкинути окупантів на відстань від 55 метрів до 1,5 кілометра.

“Ворог намагається перегруповуватися. Найбільше у самому Бахмуті. Проте він втрачає ініціативу завдяки багатомісячній грамотній оборонній операції. ЗСУ правильно розрахували сили та засоби, максимально використовували наявну техніку радянського зразка та отриману від партнерів, інтегруючи все в єдину систему”, – зазначив Сергій Череватий.

Українським військовим вдалося досягнути головного – вибити бойовий наступальний потенціал росіян. А також завдати їм величезних втрат в живій силі й техніці. Відтак зламати бойовий дух ворога та суттєво понизити його морально-психологічний стан.

“Тим самим готуємо їх до наступного розвитку подій. Коли визначить Верховний Головнокомандувач та військово-політичне керівництво країни, щоб доламативорогу хребет і викинути з нашої території”, – підкреслив Череватий.

Регулярні війська Росії на певних ділянках відступають на різну глибину. Крім того, багато із них потрапляють в полон.

“Вони, м’яко кажучи, не взірець стійкості та мужності. Тому це все не просто так. А знову ж, завдяки неймовірній героїчній боротьбі українських воїнів. Системно знищуючи не зовсім грамотно наступаючого ворога на Бахмутському напрямку, ми поступово переломлюємо ініціативу”, – наголосив речник Східного угруповання ЗСУ.