Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко, призначений Зеленським підкреслив, що “в РФ є люди, які налаштовані проти України”, однак “потрібно враховувати й інші фактори”

Новий глава Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко заявив, що політика його – як керівника відомства – по відношенню до громадян країни-окупанта Росії не змінилася.

“Росія – це держава-агресор. Але при цьому я хочу, щоб ви розуміли: державою-агресором вона стала завдяки своєму лідерові Володимиру Путіну і правлячій верхівці”, – зазначив Дейнеко.

Він каже, що в Росії “є люди, які налаштовані проти України радикально і кардинально, які вважають, що “Крим наш”, а” Севастополь – місто російської слави”.

“Нічого не змінилося, просто, коли ми не пропускаємо громадян Росії, ми повинні розуміти, що деякий час Україна входила до складу СРСР, і дуже багато українців проживали в Казахстані, Росії, Узбекистані. Є дуже багато росіян, які є вихідцями з України. вони по 20-30 років живуть в Росії. Отримали громадянство Росії “, – підкреслив Дейнеко.

Він уточнив, що також “є змішані шлюби, діти-росіяни, і вони приїжджають раз на рік відвідати своїх старих батьків”.

“Як я можу не пропустити українця з російським паспортом до старої мамі? І таких ситуацій кожен день просто купа”, – додав Дейнеко.

Він виступає за те, щоб на кордоні, особливо з Росією, прикордонники все ж враховували всі ці моменти.

“Державний кордон має бути неприступною стіною для ворогів України, для небажаних осіб, які відвідували Крим, публічно закликали до анексії. З іншого боку – вона повинна бути прозора і комфортна для наших друзів. Якщо людина їде в нашу країну з чіткими і зрозумілими намірами, і він ласку, то для нього не повинно бути дискомфорту “, – пояснив Дейнеко.