Данія виділила 90 млн доларів на зброю для України, яка бореться із повномасштабною російською агресією.

Про це заявила прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен на спільному зі своїм іспанським колегою та Президентом України Володимиром Зеленським брифінгу у Києві.

«Я інформую вас, пане Президенте, сьогодні про нові значні внески, включаючи майже 600 данських крон, тобто майже 90 млн доларів США, на зброю. Це робить загальний данський військовий внесок більшим ніж 1 млрд крон (близько 146 млн доларів – ред.)», – сказала вона.

За її словами, допомога стосуватиметься і розмінування. Також очільниця данського уряду зазначила, що варто займатися відновленням територій для повернення людей до місць, де вони прожили своє життя.

«Ми хочемо разом з вами вимостити шлях до реконструкції України, особливо у місцях, де ви змогли відбити росіян», – сказала Фредеріксен.

Премʼєр також підкреслила, що від початку Данія надавала значну підтримку Україні, включно з політичною, фінансовою і військовою.

Також нагадаємо, що Румунія передасть Україні зброю із резервів деяких установ системи національної оборони.

Про це повідомляє видання Romania Libera.

Це рішення стане можливим завдяки внесенню поправок до румунського законодавства. З цього приводу Міністерство національної оборони підготувало проєкт надзвичайної постанови. Майбутній нормативний акт внесе зміни до розпорядження Уряду 122/1998. Постанова 122 регулювала “накопичення, вилучення та оновлення власних резервів сил національної оборони”.

У тексті проєкту зазначено, що це необхідно в контексті військового вторгнення Росії в Україну. Після схвалення цього документа Румунія зможе поставляти продукцію з військових резервів до союзних або партнерських держав. Як відомо, Україна є не країною-союзником, а країною-партнером НАТО.

Продукція, передана Румунією, буде надходити з резервів кількох відомств системи оборони.

Україна закликала країни НАТО дарувати або продавати зброю. Швидше за все, Україні запропонують зброю виробництва колишнього СРСР, якою українські військові дуже добре вміють користуватися.