У четвер, 16 грудня, Володимир Зеленський зустрівся з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. Після цього політики виступили на спільній пресконференції.

Зустріч Зеленського та Столтенберга відбулась на тлі загроз щодо вторгнення Росії та скупчення військ біля кордонів. 

Президент Володимир Зеленський в контексті розмови згадав про гібридну агресію Росії біля кордонів, на окупованому Донбасі та в Криму. Президент назвав головною метою Москви – заблокувати євроатлантичний шлях нашої держави, а також дестабілізувати безпекову ситуацію в Україні.

За словами Єнса Столтенберга, НАТО не становить жодної загрози для Росії. Водночас, генсек Альянсу закликав Кремль до діалогу щодо врегулювання конфлікту.

Ми не бачимо, що змінюється чи зменшується це нарощення. Навпаки – продовжується. Тут немає виправдань. Це провокаційно і це підриває безпеку у Європі, – наголосив Генсек.

Він додав, що Росія має повернутись до дипломатії.

Якщо ж Москва таки вирішить напасти на Україну, наслідки будуть жорсткими. Зеленський додав, що наслідки можуть бути руйнівними.

“Не всі лідери Європи розуміють: будуть тисячі й тисячі жертв”, – наголосив президент.

Столтенберг заявив, що НАТО всебічно підтримує Україну, адже з 2014 року Альянс провів велику модернізацію колективної оборони.

Росія повинна повернутися до дипломатичних шляхів вирішення конфлікту. Однак, якщо Кремль наважиться на повномасштабний наступ – то заплатить за це високу ціну. Члени Альянсу готові говорити з Росією та запросив Москву на зустріч “НАТО – Росія”,-наголосив Столтенберг .

Генсек НАТО підкреслив, що не Кремль вирішуватиме, а лише Україна та 30 членів Альянсу будуть   обговорювати питання членства нашої країни. 

Водночас глава України наголосив, що обговорили сучасні небезпечні виклики, через які співпраця з НАТО є дуже актуальною та подякував Альянсу за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Володимир Зеленський заявив, що саме Росія проклала шлях Україні до членства в НАТО. Адже про вступ нашої держави активно заговорили саме після початку війни на Донбасі, а найвищий відсоток українців, які підтримують вступ у НАТО з’явився після 2014 року. 

До початку окупації наших територій українці були розділені у питанні членства в НАТО. Одна половина підтримувала, а інша – була проти. Люди думали, що у нас є хороший сусід і ніякої війни ніколи бути не може: “Бо є спільна історія, спільні сім’ї та спільна біографія”. Але після 2014 року Росія підштовхнула Україну в НАТО. Саме вона прокладає той складний шлях нашої держави в Альянс, – наголосив політик.