Міністерство оборони Сполучених Штатів детально спостерігає за ситуацією біля кордонів України. Там готові надати ЗСУ додаткову підтримку для зміцнення оборонних можливостей.

Про це під час брифінгу 18 січня повідомив прессекретар Пентагону Джон Кірбі. За його словами, Сполучені Штати “продовжать шукати способи допомогти Україні захистити себе”.

“Ми продовжуватимемо відстежувати ситуацію, і якщо нам буде потрібно схвалити рішення з метою посилення захисту, ми це зробимо”, – сказав речник оборонного відомства.

Прессекретар Пентагону також зазначив, що вони й надалі спостерігають присутність російських військ біля українського кордону.

“Це викликає стурбованість, бо вказує на небажання росіян йти на деескалацію”, – додав Джон Кірбі.

Проте, водночас він висловив сподівання, що ситуацію навколо України вдасться розв’язати в дипломатичний спосіб. Зокрема, він зазначив, що «ніхто не хоче бачити чергового вторгнення в Україну».

Нагадаємо, що Сполучені Штати уважно стежать за розвитком ситуації. На початку цього тижня стало відомо, що адміністрація Байдена провела необхідні процедури для затвердження додаткової оборонної допомоги для України на суму 200 мільйонів доларів США. 

При цьому уточнюється, що пакет нової підтримки дозволяє передати Україні таку саме оборонну продукцію, яку США надавали в минулому, у тому числі летальне озброєння. Зокрема, йдеться про стрілецьку зброю та боєприпаси, а також засоби зв’язку, медичне обладнання, запасні частини та іншу допомогу.

Рішення було затверджене лише за кілька тижнів до того, як США й Росія розпочали переговори щодо безпекової ситуації в Європі.

За словами двох джерел CNN, адміністрація Байдена на початку січня повідомила Конгрес про затвердження нової допомоги Україні, що необхідно було здійснити за процедурою. Причому це також було зроблено негласно, зазначається в повідомленні.