Глава НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв готував до приватизації найбільше українське підприємство з видобутку вуглеводнів “Укргазвидобування” в інтересах американо-британського фінансиста Джорджа Сороса. І для цих цілей привертав до підготовки даної угоди екс-нардепа Олександра Онищенка.

Про це сам політик заявив під час телевізійного ефіру на одному з українських телеканалів.

“Якось викликає мене Коболєв і каже, що Сорос хоче приватизувати “Укрзагазвидобування”. Але ряд компаній, які є інвесторами “Укргазвидобування”, заважають йому (Соросу, – ред). Мені (Коболєву, – ред ) поставлено завдання прибрати всі ці компанії. Я хотів би, щоб ти зустрівся з Соросом і він тобі запропонує якусь суму, щоб ти ці компанії продав”, – розповів Олександр Онищенко.

Він додав, що полетів в Америку, де йому за одну з компаній, в розвиток якої було вкладено близько $100 млн, запропонували $3 млн і піти. Як зазначив екс-нардеп, розмови з продажу компанії не вийшло. Тоді опоненти Онищенка, за його словами, підключили НАБУ, яке порушило проти його компаній кримінальні справи. Після цього, за словами політика, всі його компанії були відібрані, вони продовжували протягом 2-3 років добувати газ, який перекладався на баланс “Укргазвидобування” і тим самим ставав заявляємим прибутком цієї структури “Нафтогазу”.

“Цей період пройшов. Ніхто вкладати інвестіциї в газовидобуток не хоче. А “Укргазвидобування” потихеньку готують до приватизації”, – завершив свій виступ Олександр Онищенко.

Також, варто зазначити, що вчора американський бізнесмен Амос Хохштайн припинив повноваження в якості незалежного директора в наглядовій раді енергетичної держкомпанії «Нафтогаз України».

Головною причиною такого рішення Хохштайн назвав протидію реформам на ринку газу і трансформації «Нафтогазу». Також він заявив, що компанії загрожує наростаючий саботаж з боку корумпованих сил, однак конкретних звинувачень озвучувати не став.

«Звичайно, за гарною українською традицією корупціонер завжди кричить, що він не корупціонер і звинувачує в своєму фактичному звільненні інших … Хохштейн не є американським бізнесменом, як про це пишуть ЗМІ. Він – чистої води лобіст і політик, є людиною кандидата в президенти США Байдена. І вже навіть в цьому є корупція », – коментує український експерт з питань енергетики Юрій Корольчук.

Експерт зазначає, що ніякого позитивного результату роботи Хохштейна на посаді члена наглядової ради «Нафтогазу» ніхто на Україні назвати не зможе.

“Їх немає. Він просто був куратором і наглядачем за Коболєвим (главою «Нафтогазу») і компанією “, – додав фахівець.