Бахмутський напрямок залишається найгарячішою точкою фронту, де йде постійний рух, а ворог щодоби здійснює штурмові дії.

Про це українському виданню  розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. 
 За його словами, ворог намагається будь-якими зусиллями прорвати фронт в районі Бахмута. 

Перед тим зазвичай накривають наші позиції з усіх видів ствольної артилерії, реактивних систем залпового вогню, танками по тих населених пунктах, де вони можуть дістати, 
– зазначив речник. 
За його словами, також загарбники завдають авіаційних ударів, коли мають змогу – за погодних умов або між пострілами нашого ППО. 

“Проте попри все, ворогу не вдається досягти головної мети – системно прорвати нашу оборону, увійти глибоко в тил, вийти далі на оперативний простір і рухатись в бік Покровська, Слов’янська та Краматорська”, – наголосив Сергій Череватий. 

Більше про ситуацію біля Бахмуту розповів командир батальйону “Свобода” Петро Кузик, що наразі знаходиться там. Він зазначив, що Росія використовує на цьому напрямі не лише мобілізованих, а й ув’язнених, яких утримують на передовій загороджувальні загони.   

“Під Бахмутом відбувається динамічне велике протистояння. Ворог активізував штурмові дії абсолютно по всій лінії фронту. Він сконцентрував тут велику ударну групу, – пояснює Кузик. – Вони досягли під Бахмутом переваги в артилерійських стволах, у кількості танків і зараз – у кількості людей. Тому вони штурмують у всіх напрямках. Нам дуже непросто. Але українські збройні сили відбиваються”, – додав Кузик. 

 Наразі, за словами Кузика, під Бахмутом “відчується невелике зниження інтенсивності обстрілів”. Військовий припускає, що це “може бути пов’язане з проблемами з логістикою [у російських військ]” через те, що вдалося “підірвати кілька складів і їм ще не підвезли новий боєкомплект”. 

“Але розраховувати, що нарешті у них настане дефіцит – це займатися самообманом. Цього барахла у них достатньо. У них проблеми не в кількості боєприпасів, а в тому, як їх доставити, – пояснює він. – Якщо перебиваються логістичні артерії, відбувається зниження [ інтенсивності обстрілів], і якщо розбиваються їх батареї, то на момент підвезення нових може бути певний затишок”. 

Кузик окремо підкреслює дуже важкі побутові умови, в яких тривають бої: 

“З оборони Бахмута в одній лінії працюють батальйон “Свобода”, підрозділи Нацгвардії, добровольчі батальйони, батальйони ЗСУ і таке інше. і так далі”. Важливі дрібниці, деталі, про які я говорю”, – наголошує він. 

“Концентрація ворога така, що просто необхідно додавати важкої техніки, техніки протидії артилерії і так далі. Якщо у нас завдання – посилити наступальний потенціал ЗСУ, то має бути відповідне оснащення. Воно є, але мені хотілося б, щоб його було трохи більше, – каже Кузик. – Це дасть змогу зменшити кількість втрат. Це дасть нам можливість перевести дух. І, можливо, ми збережемо велику кількість людей, якщо це станеться”. 

Кузик також визнав, що тактика використання ув’язнених без огляду на людські втрати іноді дає росіянам результати: 

“Навряд чи їм вдасться взяти Бахмут. Але війна – це жорстокі процеси, дуже динамічні. Тому говорити наперед однозначно не можна. Їхня тактика під Бахмутом, без концентрації з нашого боку достатньої кількості артилерії танків і так далі, приносить їм (росіянам) деякий результат, – визнає Кузик окремі успіхи російських військових.- Вони півтори-дві вулиці в якомусь селі можуть віджати завдяки постійним штурмам. А українські військові змушені відбивати в режимі 24/7 ці атаки: мало того, що в меншості, мало того, що таких погодних умовах, мало того, що у них дефіцит всього (озброєння та боєприпасів)”, – зазначив він.