Українські оборонці тримають під вогневим контролем трасу Бахмут-Горлівка. Про ситуацію на Сході України в етері одного з українських телеканалів розповів Начальник пресслужби Східного угруповання військ Ілля Євлаш.

«У смузі відповідальності східного угрупування військ вдалося зірвати 295 завдань противника. Це і використання бпла та інших пов’язаних із радіосигналами. Та вдалось звільнити загалом в зоні східного угрупування військ ще 2 кілометри нашої землі. Наразі так, ще 3 кілометри залишається до траси Бахмут-Горлівка. Наша артилерія, міномети, бпла наносять вогневе ураження по транспорту, який пересувається цієї трасою. Ця дорога вже не може бути повністю безпечною, так, як це було раніше, для окупантів. Тому їм доводиться використовувати інші маршрути для вивезення та підвезення особового складу, бк, постачання різного в населений пункт Бахмут, та підсилення угруповання на цьому напрямку. Тому зараз йдуть важкі бої. Коли вже можна буде говорити, що ми її дійсно перерізали. ми обов’язково повідомимо про це», – сказав начальник пресслужби Східного угруповання військ.

Ілля Євлаш зазначив, що російські окупанти ще мають декілька інших маршрутів, якими постачають угруповання у Бахмуті. Це і траси, які ведуть з окупованої території.

«Проте ми продовжуємо зараз різати ці шляхи й продовжимо це робити далі, аби знекровити російське угруповання на цьому напрямку і завдати йому максимальних втрат», — додав Євлаш.

Міністерство оборони Великої Британії повідомляє, що саме недавня передислокація російських підрозділів ВДВ із Бахмута на Запоріжжя, ймовірно, послабило оборону Росії навколо Бахмута.

Також про те, що цей напрямок Збройним Силам України вдалось взяти під вогневий конролю заявив у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ військовий експерт Сергій Грабський. Експерт зазначив, що саме вогневий контроль ЗСУ дозволяє значно послаблювати можливості противника щодо забезпечення угруповання у Бахмуті та Соледарі. Горлівський напрямок разом із Попаснянським — основні у постачанні російських військ на Бахмутському виступі.

“Це створює передумови для того, що надалі за тиску на цей напрямок ми зможемо змусити противника або до відступу з виступу, або створити передумови, коли він буде оточений”, — зазначив гість ефіру.

Він додав, що зараз головне завдання — утримувати війська противника на Бахмутському напрямку, не допускаючи їхнього переміщення на інші ділянки, а також завдавати максимального вогневого ураження та зменшувати можливості забезпечення ворожого угрупування на цьому відтинку фронту.

“Українські війська продовжують тиск на противника з півдня — це вже відомі, напевно, всім в Україні Кліщіївка, Андріївка. Ймовірно, ми продовжуватимемо розширювати коридор на Курдюмівку з метою охоплення південного флангу противника. Триває тиск із північної ділянки. Там противник, щоправда, краще закріпився в районі Берхівки, але цей тиск здійснюватиметься. Соледар є досить важливим вузлом опору противника та важливою метою для нас. Йдеться про комплексне оточення — це досить серйозна операція. Саме оточення: ми бачимо, наскільки малоефективні та затратні бойові дії безпосередньо у містах. Тому всіляко намагатимемося обійти населені пункти для того, щоб оточити противника та знищити його в оточенні. Якщо вони будуть досить швидкими, то встигнуть піти звідти”, — наголосив Сергій Грабський.

Генштаб повідомляв, що на Бахмутському напрямку українські захисники успішно відбили атаки противника в районах східніше Богданівки та південно-східніше Білої Гори. Противник намагався відновити втрачене положення в районі Кліщіївки — успіху не мав.