США та Китай проведуть переговори щодо впливу вторгнення Росії в Україну на глобальну безпеку. Про це йдеться у повідомленні на сайті Білого дому.

Зазначається, що 14 березня радник із національної безпеки Джейк Салліван та представники Ради національної безпеки Державного департаменту США в Римі зустрінуться з членом Політбюро Комуністичної партії Китаю та директором Управління Комісії із закордонних справ Ян Цзечі.

“Сторони обговорять поточні зусилля щодо управління конкуренцією між двома країнами та обговорять вплив війни Росії на регіональну та глобальну безпеку”, — йдеться в повідомленні.

У Білому домі також зазначають, що Салліван також має зустрітися Луїджі Маттіоло, дипломатичним радником прем’єр-міністра Італії, “щоб продовжити координацію потужної, єдиної міжнародної відповіді на війну президента Путіна”.

Нагадаємо, Китай традиційно займав помірковано проросійську позицію, в тому числі – не підтримуючи накладені на РФ санкції. Також він відмовився кваліфікувати діяльність Росії в Україні як вторгнення.

Натомість, у Пекіні стверджують, що вирішення кризи все ще необхідно діяти відповідно до цілей і принципів Статуту ООН.

“Перший – поважати та захищати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн, другий – наполягати на мирному вирішенні суперечок шляхом діалогу”, – раніше заявляв міністр іноземних справ Китаю Ван І.

У свою чергу, США намагаються вплинути на Китай, щоб той використав свій вплив на РФ, переконавши піти на деескалацію.