Президент Росії Володимир Путін прагне знищити Україну. Про це заявив Секретар РНБО Олексій Данілов заявив.

Однак серйозного ризику неминучого вторгнення наразі немає.

«Путін хоче знищити нашу країну. Чи вдасться йому це? Ні, не вийде…Наші громадяни захищатимуть нашу країну», – сказав Данілов в інтерв’ю APF.

За його словами, і армія, і цивільні особи сформують широкий національний рух «опору», у разі нападу Росії.

«Ми захищатимемо нашу країну. І крапка», – зазначив Данілов.

Данілов закликав Захід надати Україні більше військової допомоги, а також застосувати превентивні санкції проти РФ.

«Коли наша країна буде зруйнована, проти кого ви маєте намір вводити санкції?», – наголосив Данілов.

Секретар РНБО підкреслив, що «питання номер один» – це забезпечення України оборонною зброєю.

Він також застеріг західних партнерів від ухвалення рішень щодо України з Росією.

«Хоч би який був результат цих переговорів, він не працюватиме, якщо його не приймуть українці. Ми не Росія. Неможливо поставити всіх на коліна, бо великі люди вирішили за нас», – додав Данілов.

Зауважимо, опублікована свіжа карта Міністерства оборони з розташуванням російських військ. Недавній аналіз Foreign Policy показує нарощування російських військових сил біля українського кордону України.

На карті показані місця зосередження російських військ біля кордону України. Так, на території Білорусі знаходяться авіаційні частини, танковий батальйон і мотопіхотні підрозділи. Крім того, в Курській області розташований табір з озброєнням і бойовою технікою.

Концентрація російських військ також відзначена на східному кордоні України. Тут знаходиться близько 10 батальйонних тактичних груп.

Міністерство оборони США працює над можливістю надавати Україні розвідувальні дані, які допоможуть швидше реагувати на ймовірне російське вторгнення, повідомляє The New York Times.

Ця розвідувальна інформація включатиме зображення, які показують рух російських військ і дозволяють визначити, чи збираються вони перетнути кордон. У статті наголошується, що адміністрація Байдена усвідомлює, наскільки важливою є обізнаність у реальному часі для уряду України. Американські спецслужби вже надають Україні доступ до більшої кількості матеріалів, ніж раніше.

Однак, у Пентагоні побоюються, що у разі схвалення такого кроку президентом Джо Байденом, це може викликати обурення у Росії.

Тим часом очільник МЗС Дмитро Кулеба вважає, що існує єдина стратегія, яка змусить Путіна відступити. Він переконаний, що лише спільне стримування змусить Російську Федерацію піти на деескалацію.

На його думку, з цією метою Україна та Європа мають продемонструвати рішучість до спільних проактивних дій.

«Мир, безпека та стабільність в Європі не захистять самі себе. Наші вчасні та спільні дії дозволять їх захистити», – наголосив Кулеба.

Міністр вважає, що стримування – це єдина правильна стратегія, основою якої стане реалістичне розуміння загроз та рішучість до спільних проактивних дій.