Якщо ЗСУ спробують перетнути Дніпро, то можуть зазнати значних втрат і, зрештою, невдачі, вважає експерт.

Експерт Девід Ек вважає, що було б логічніше наступати на лівобережжі через Дніпро. Про очікуваний удар українців по російських позиціях із боку Запоріжжя пише Forbes.

“Широка річка раніше була проблемою росіян, а тепер вона їх захищає. Якщо ЗСУ спробують перетнути Дніпро, то можуть зазнати значних втрат і, зрештою, невдачі”, – припускає Екс, наводячи як приклад складну та тривалу боротьбу за значно вужчий Інгулець на правобережжі Херсонщини.

Тому найкращим способом наступати далі був би “хук лівою” в напрямку Мелітополя, що розбило б російське угруповання на дві частини та знищило б кілька важливих магістралей постачання гарматного мʼяса та зброї, вважає Ек.

“Утім, маючи кілька сотень сучасних танків, росіян звідти можна буде вибити”, – пише  Екс.

Найкращі та найдосвідченіші українські угруповання ― 92 та 93 механізовані бригади, а також 128 гірська бригада ― залучені на східній та південній ділянках фронту. Екс невиключив, що вже взимку лінія фронту на Запоріжжі зазнає значних змін. Нагадаємо, радник Офісу президента Олексій Арестович повідомив, що російські війська пішли в атаку під Гуляйполем на Запоріжжі.

Військовий експерт Роман Світан, анонсував, що після деокупації Херсонщини ЗСУ можуть почати наступ по всій лінії Запоріжжя, аби вийти на узбережжя Азовського моря. 

Біля Каховки Дніпро звужується. Навіть від самої дамби 100 метрів до лівого берега. Тобто військові можуть зробити маневр з виходу на лівий берег і взяти плацдарм поблизу Каховки, щоб прикрити гідроелектростанцію. Це дуже хороший план, який може реалізувати українська армія”, – сказав експерт.

За його словами, далі ЗСУ можуть наступати по всій лінії Запоріжжя, аби вийти на узбережжя Азовського моря. На думку експерта, основний напрямок – це Оріхів та Василівка, Токмак та Мелітополь.

“Найімовірнішим напрямком форсування Дніпра є район Каховки та Енергодара, щоб деокупувати Запорізьку АЕС. Реальний наступ українських військ може бути по всій лінії Запоріжжя з метою вийти на узбережжя Азовського моря, щоб повністю перекрити сухопутний коридор”, – розповів Світан.

А військовий експерт Олег Жданов повідомив про суттєве підсилення російських військ на Запорізькому напрямку, де основні сили розміщені в районі Мелітополя. За словами Жданова, це вже створює проблеми на Запорізькому напрямку.

“Взимку затишшя не буде. Якщо ми знизимо бойову інтенсивність, то ми після зими отримаємо перегруповану, організовану і більш-менш навчену російську армію – для нас це буде величезною проблемою. Тому я думаю, що в жодному разі не треба знижувати, і принаймні Генеральний штаб буде наполягати на активних бойових діях”, – вважає військовий експерт.

Як зауважив Жданов, для здійснення контрнаступальних операцій напрямків залишилось не так вже й багато – Луганський, Донецький і Запорізький. Зокрема, за його словами, окупанти концентрують сили, щоб захистити сухопутний коридор до Криму:

“Сьогодні Запорізький напрямок дуже сильно підсилився, тому що основна маса військ знаходиться в районі Мелітополя, вони там облаштовують укріпрайон, відселяють цивільних, щоб не було витоку інформації… Це вже створює проблеми на Запорізькому напрямку”.