Андрій Єрмак вважає, що Україні необхідно провести низку реформ, як це свого часу зробили розвинені країни світу. Антиолігархічний закон є першим у списку.

Згідно слів глави Офісу Президента, реформу можна буде вважати успішною лише тоді, коли реєстр олігархів буде практично що порожнім.

Про це Андрій Єрмак зазначив в інтерв’ю виданню “Фокус”.

Єрмак заявив, що успіх закону про олігархів означатиме, що великий бізнес більше не буде впливати на роботу Верховної Ради, уряду, суду чи правоохоронних органів та не намагатиметься змінювати будь-які державні рішення.

“Дуже важливо розуміти: це не закон проти когось, це “за” нові правила. Усі країни проходили через це. У багатьох країн це вже сформована система”, – заявив Єрмак.

Також за словами голови Офісу Президента, на практиці влада побачить, чи ефективно працює антиолігархічний закон і чи потребує він вдосконалення. Водночас Єрмак підкреслив, що створення реєстру РНБО – тимчасовий період. За цей час в Україні повинні з’явитися відповідні інституції, які переберуть на себе списки олігархів.

Глава Офісу Президента заявив, що Україна координуватиме свої дії з західними партнерами. Водночас Єрмак підкреслив, що закон про олігархів не означає, що держава має намір у когось “забирати його бізнес”. Крім того, чиновник наголосив на важливості дотримання прав людини.

Також Андрій Єрмак звернувся до бізнесменів і закликав їх боротися з корупцією.

“Хлопці, займайтеся бізнесом, ставайте ще багатшими, капіталізуйте себе і країну. Це дозволить вирішити найважливіші речі. По-перше, нашій країні перестануть вішати ярлики у тому, що ми корумповані, а олігархи всім правлять. По-друге, народ почне любити заможних”, – наголосив Єрмак.

Наостанок керівник Офісу Президента заявив, що головною метою антиолігархічного закону є подолання несправедливості в Україні.

Нагадаємо, що ініціатором антиолігархічного законопроєкту є президент Володимир Зеленський. Він вніс його на розгляд Верховної ради як невідкладний. Остаточно законопроєкт підтримали у вересні 2021 року, а в листопаді президент його вже підписав.