За останні 2 роки в Україні було відновлено понад 40% доріг державного значення, про це повідомив Зеленський на форумі “Україна 30. Дороги та мости”.

За його словами, це близько 14 тис. км доріг, з яких 7,5 тис. км було побудовано та оновлено у 2021 році та 6,5 тис. км у 2020 році. В рамках програми також побудували та оновили понад 500 мостів та мостових переходів по всій країні.

“Не можемо сказати, що попередня влада нічого не робила, може не дорожні роботи, але дорожні знаки точно були: вони попереджали нас про ями, пагорби та вибоїни, які є попереду. Перетворення доріг і мостів у сучасні об’єкти розпочала наша програма 2 роки тому “, – Заявив Зеленський.

Після пандемії і пов’язаних з нею обмежень, будівництво доріг і ремонт інфраструктури – друга за значенням подія в житті українських громадян, яка запам’ятається їм найбільше в 2021 році, що минає.

Про це пише видання «Фокус» з посиланням на опитування, проведене на замовлення Українського інституту майбутнього.

«При цьому, відповідаючи на питання про досягнення української влади, 40% назвали Велике будівництво ключовим успіхом. Це навіть більше, ніж категорія Ніяких досягнень не було (трохи більше третини опитаних вважає саме так). На другому місці з великим відривом – вакцинація (її вважають успіхом всього 12% населення)», – додають автори.

Велике будівництво зберегло лідерські позиції серед важливих для українців реформ Володимира Зеленського на тлі загального погіршення економічної ситуації, розквіту корупції в державних органах і зниження загальної задоволеності громадян своїм рівнем життя.

Крім дорожнього будівництва, серед досягнень влади у 2021 році респонденти називали розвиток цифрових послуг і додатки Дія (6%), зміцнення обороноздатності країни і реконструкцію об’єктів інфраструктури (аеропортів, вокзалів і так далі) – по 4%, боротьбу з корупцією і олігархами, а також відкриття ринку землі – по 3%.

Видання зазначає, що в переліку провалів органів влади будівництво доріг, шкіл, мостів і дитячих садків назвали всього 3% опитаних.

У той час як невдалу боротьбу з корупцією провалом вважають 24% населення, підвищення тарифів на комунальні послуги – 20%, процес вакцинації і відсутність прогресу в мирному процесі на Донбасі – по 14%.

Велике будівництво, на яке за 2020-2021 роки витрачено близько $10 млрд коштів платників податків, не перший рік виходить до переліку ключових подій за підсумками року в країні.

«Наприклад, у 2020 році, за результатами опитування, проведеного КМІС і Фондом Демократичні ініціативи, саме програму президента назвали подією року 11,3% опитаних, при цьому 93% з них сказали, що вважають її позитивною подією», – йдеться в матеріалі.

Аналогічного впливу Великого будівництва варто очікувати і за підсумками 2021 року.

Варто відзначити, що за даними Мінінфраструктури, в планах Великого будівництва 2024 року також будівництво 500 км велодоріжок у найбільших агломераціях країни і туристичних центрах.

Серед основних проектів, які планується реалізувати в найближчі три роки – будівництво Київської обхідної дороги, ремонт траси М – 05 Київ – Одеса, М-14 Одеса – Миколаїв – Херсон, М-24 Мукачево – Берегове – Лужанка (кордон з Угорщиною), Н-08 Бориспіль – Переяслав, а також обхід Чернівців і концесійна дорога Краковець – Львів – Броди – Рівне.

Президент нагадав також про масштабну реконструкцію навчальних та дошкільних закладів, з якої розпочалося Велике будівництво.

«Ми з самого початку ставили чіткі завдання. Підвозити до шкіл та садочків дітей не довше ніж 30 хв. якісною дорогою. Усе має бути зрозуміло та за стандартами. І цих нових шкіл та садочків має ставати дедалі більше. Вже побудовано понад 150 дитячих садків. Буде ще 300. Вже побудовано понад 200 шкіл. Буде ще 300», – поділився планами президент.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський оголосив про старт у межах Великого будівництва нової програми зі створення нової української залізниці.