Сьогодні, 22 липня, відбудеться чергове засідання Вищої ради правосуддя, яка, зокрема, розгляне матеріали про внесення подання Президенту про призначення 8 суддів до судів; про звільнення 6 суддів з посад за загальними обставинами, і низку інших питань.

Проект порядку денного опублікований на сайті ВРП

Вища рада правосуддя рекомендувала призначити на довічний термін вісьмох суддів, які під час оцінювання отримали негативні висновки Громадської ради доброчесності. Ще один суддя кваліфоцінювання взагалі не проходив та буквально до минулої п’ятниці був обвинуваченим через рішення проти учасників Революції Гідності.

Вища рада правосуддя сьогодні, 3 грудня ухвалила рекомендувати президенту призначити дев’ять суддів довічно. В цьому списку — суддя Майдану, порушники правил декларування майна та судді, які відвідували окуповані території чи ухвалювали рішення проти журналістів.

Під час кваліфікаційного оцінювання вісім із цих суддів отримали від ГРД висновки про невідповідність критеріям доброчесності. Ще один суддя — скандально відомий Віктор Кицюк — взагалі не проходив це оцінювання, і раніше Вища рада правосуддя відмовлялася його призначати.

У своїх рішеннях ВРП посилалась на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів, які нібито підтверджували доброчесність цих суддів.

Напередодні ВРП також призначила низку суддів, кваліфоцінювання щодо яких не було завершене. Вища кваліфкомісія суддів не завершила оцінювання щодо них — також через недотримання норм доброчесності. Тоді громадськість заявила, що їх призначення є незаконним і рекомендувала президенту їх не призначати через порушення порядку. ВРП ж у відповідь звинуватила Громадську раду доброчесності в тому, що їхні заклики «спрямовані на поглиблення кадрової кризи». Мовляв, суди перевантажені роботою через брак суддів, які можуть здійснювати правосуддя.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.