Здається, Яценюк забув, як Порошенко його поливав брудом і множив на нуль, коли той був прем’єром? Ні. Просто Яценюк розуміє, що сяде разом з Порошенко. Пише телеграм-канал “Таємниці депутата”.

Але не дивно, що Яценюк захищає Порошенка, враховуючи, що цей “збитий льотчик” є постійним гостем на каналах Ахметова. А всі давно розуміють, що той також захищає підозрюваного у держзраді Порошенка.

Як і Кличко побіг грудьми захищати Порошенка.

“Він чудово працював із Януковичем, потім із Порошенком. Він точно знає про всі мутки Петьмана та Медведчука з росіянами. Знає про торгівлю вугіллям із бойовиками, адже цей куточок завозився і на ТЕС до Києва. Для Кличка цілком нормально бути з усіма. З Фірташем, Януковичем, Порошенком – це старий політик, який ховає все. І тези захисту Порошенка у Кличка з іншими старими особами однакові. Не можна судити Порошенка поки що на кордонах російська армія. Де зв’язок? Його немає”, – написали у тому самому телеграм-каналі.

Варто підкреслити, що виправдання російськими військами на кордоні не спрацює, адже самі ветерани АТО дуже хочуть, щоб Порошенко відповів.

“Натомість Порошенко в кущах десь в Польщі збирає стотисячне військо європейців і щось рішуче гавкає своїм телеканалам про політичне переслідування його героїчної торгівлі з окупантами і колаборантами, яка тільки одна за формулою Ротердам + і врятувала Україну”, – про це написав на своїй сторінці у Фейсбук ветеран Святослав Стеценко.

А ось політолог Володимир Фесенко вже не дивується нічому – особливо, не дивується Кличку, який захищає колишнього президента.

“По-перше, вони давні партнери. Віталій на відомій зустрічі у Відні (в гостях у Фірташа) навесні 2014 р. поступився Петру Олексійовичу у претензіях на пост Президента України. Потім певний час очолював партію «Блок Петра Порошенка – «Солідарність». По-друге, зараз обох об’єднує протистояння із Зеленським. Так що все закономірно і логічно”, – зазначає він.

І також додає, щодо справи «про державну зраду Порошенка».

“Після появи плівок Медведчука цю справу неминуче доведеться розслідувати. Зокрема і тому, що інакше адвокати Порошенка будуть звинувачувати Володимира Зеленського в злочинній бездіяльності, що власне вже і відбувається. І справа навіть не в Порошенко. Після всього того, що ми почули на плівках Медведчука, все це треба ретельно розслідувати. Інакше це ганьба для держави.

Але цю справу треба розслідувати в першу чергу тому, що вона має принципово політичне і моральне значення, незалежно від персоналій і посад. Ця справа про «червоні лінії»: які стосунки з так званими ДНР і ЛНР є припустимими, а які – категорично ні! До речі, давно треба розібратись і з політико-правовою межею, які відрізняє сумнівні політичні рішення від реальної державної зради. А то ми вкрай девальвували це поняття – «зрада», використовуючи його де не попадя. Також треба з’ясувати, де йдеться про кримінальну відповідальність, а де про моральне і політичне значення того, що відбулося.

І тому обов’язково потрібно провести виважене і політично неупереджене розслідування тієї оборудки з купівлею вугілля в ОРДЛО наприкінці 2014 р., під час загострення боїв на Донбасі, і в розпал штурму Донецького аеропорту, коли гинули українські кіборги. Політико-правова і моральна драма цієї ситуації є очевидною, і з нею треба нарешті розібратись. І це буде величезний і вкрай складний виклик для нашої правоохоронної і судової системи”, – наголосив він.

До речі, люди у нас часто задають запитання — “А хіба можна підозрюваного у державній зраді відпускати під заставу чи під домашній арешт?”

“Не можна було до червня 2019 року, коли Конституційний Суд скасував цю норму КПК визнавши її неконституційною…
Раніше ця норма писалась так: – «Запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання, особистої поруки, домашнього арешту, застави не можуть бути застосовані до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109-114-1, 258-258-5, 260, 261 Кримінального кодексу України» (державна зрада це стаття 111 ККУ).

А тепер ця норма відсутня, і ВСІ підозрювані можуть утримуватись за такими запобіжними заходами:
1) особисте зобов’язання;
2) особиста порука;
3) застава;
4) домашній арешт;
5) тримання під вартою.

А подякувати за це ви можете, наприклад, Герою України (нагороджена Порошенком) Надії Савченко – вона була одною з тих, хто звернулись в КСУ з проханням скасувати цю норму ККУ… Савченко, нагадаю, після повернення з РФ не вилазила з каналів Медведчука, а тепер не вилазить з каналів Ахметова”, – пише блогер Євген Прокопишин.