Сполучені Штати 30 років тому визнали незалежність України. З цієї нагоди посольство США виступило зі заявою, наголосивши, що відносини країн тепер міцні, як ніколи.

Американські дипломати привітали українців з Різдвом та нагадали, що 25 грудня рівно 30 років тому Штати визнали незалежність України і досі продовжують працювати над забезпеченням суверенітету та територіальної цілісності країни, а також над створенням євроатлантичного майбутнього України.

«Сьогодні ми відзначаємо 30 років відтоді, як Сполучені Штати офіційно визнали Україну як незалежну і суверенну державу. Відносини між США та Україною зараз міцні, як ніколи, оскільки ми разом працюємо над забезпеченням суверенітету та територіальної цілісності України та створенням процвітаючого, демократичного та євроатлантичного майбутнього України», – йдеться у повідомленні пресслужби посольства.

Відносини України та США мають рівень стратегічного партнерства. Вперше дві держави визначили такий статус двостороннього співробітництва у жовтні 1996 р., під час візиту міністра закордонних справ України Геннадія Удовенка до Вашингтону.

Згодом стратегічний рівень взаємин був закріплений у спільних заявах президентів України та США від 05.06.2000 р. та 04.04.2005 р., а також у Хартії про стратегічне партнерство, підписаній 19 грудня 2008 року, яка визначає основні принципи і пріоритети двосторонньої взаємодії.

Цього року уряд США неодноразово наголошував на підтримці суверенітету та територіальної цілісності України перед лицем російської агресії.

У спільній заяві щодо стратегічного партнерства США та України, виданій 1 вересня 2021 року, відзначається центральне значення України “для глобальної боротьби між демократією та автократією”.

“Наші відносини є наріжним каменем для безпеки, демократії та прав людини в Україні та в усьому регіоні. Ми віддані реалізації Україною глибоких і всеосяжних реформ, необхідних для втілення її європейських та євроатлантичних прагнень. Ми також єдині у нашій відданості суверенітету й територіальній цілісності України з огляду на російську агресію, що триває”, – йдеться в заяві.