Питання призначення нового глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) в Україні таки підвісили. Банковій на радість та грантоїдам на істерик.

Комісія не зібрала голоси для затвердження результатів та переможця конкурсу. Коли відбудеться наступне засідання — наразі невідомо.

Голова комісії Катерина Коваль причиною такого підсумку назвала те, що потрібно погодити з Офісом генпрокурора низку питань, наприклад, чи є допуск до держтаємниці у кандидатів. Відповідне питання до ОГП направили ще кілька днів тому, проте відповіді так і не надійшло. Ймовірно, після надходження комісія і збереться наступного разу. Коли це відбудеться?

“Офіс президента та «західні партнери» – вже 2:0. Поки що програють у суху”, – підкреслили у телеграм-каналі Клименко-тайм.

Що відбувається в конкурсі по відбору керівника САП? Пише блогер Євген Прокопишин на своїй сторінці у Фейсбук.

“Там просто є 2 кандидати: один від НАБУ (США) і один від ОГП (ОП). Іноземці хочуть взяти наш САП під свій контроль, а ОП хоче взяти під свій контроль. Звичайна історія в країні, яка залежна від інших країн, але бореться за свою незалежність. Можна скільки завгодно кричати, що ми «незалежні, а Захід нам лише допомагає, а хто з цим не згодний, той агент Кремля», але реальність така, що Захід зараз нам призначає (намагається) своїх людей в наші державні органи, як це раніше робила і РФ, але іншими методами. ТАКА РЕАЛЬНІСТЬ…”, – зазначає Прокопишин. 

Чому цю історію так розкручують «ЗМІ»?

Тому що Захід уже контролює ВАКС та НАБУ, а САП це частина цієї «антикорупційної інфраструктури», це тріо і має займатись корупцією (боротьбою з нею, хоча, як показує життя, воно саме корупцією і займається). Абсолютно очевидно, що, якщо всі 3 структури будуть під Заходом, то наприклад Порошенко, Гонтарева, Яценюк, Гройсман, Фіала та інші не будуть покарані за корупцію, і навпаки, якщо вони будуть під ОП, то ці люди мають шанс сісти за корупцію, а деякі інші не сядуть (наприклад якісь депутати СН).

Крім того, кожна сторона зможе тоді чинити тиск на іншу вимагаючи якісь поступки по певним питанням: наприклад НАБУ/САП/ВАКС прижмуть якогось умовного Тищенка і скажуть Зеленському – «роби оце і оце інакше Тищенко посадимо», або навпаки, Зеленський так зробить з якимось Фіалою чи Рудик, тобто це уже політичні ігри також.

Тому, оптимально було би, щоб мінімум один орган був під ОП, а інші два під Заходом – для балансу. Ось тому така боротьба за САП, бо ВАКС недавно обраний і там ще не один рік буде контроль Заходу.

Також навесні будуть переобирати НАБУ, і там рубка буде ще більша, тому боротьба за САП є ключовою: якщо її виграє Захід (а так і буде, бо по результатам конкурсу їх кандидат набрав більше балів, просто його оголошення заблокували поки що), то перед боротьбою за НАБУ перевага на старті уже буде за Заходом.

І ще один важливий момент цієї історії. Давайте чесно — Україна найкорумпованіша країна Європи (якщо не рахувати РФ частиною Європи). Усі ці ВАКС/САП/НАБУ в цьому році отримали бюджет в розмірі 1.7 млрд грн (і ще 1.1 млрд грн НАЗК, також по антикорупції). Тобто, така хвальона Заходом «антикорупційна інфраструктура» в рік з’їла 2.8 млрд грн в найкорумпованішій країні Європи і не посадила ЖОДНОГО корупціонера рівня хоча би зам-міністра чи зам-мера міста, а саджають лише всяких шістьорок районного рівня… Та простіше ці майже 3 млрд грн просто роздати корумпованим ТОП-чиновникам і сказати, «ось вам по 100 млн, тільки більше не крадіть з бюджету» і це матиме значно кращий ефект, ніж робота цих дворових антикорупціонерів…

“Потрібно визнати, що ця реформа — провалилась з тріском, а що робити далі, то уже хай влада вирішує, там є кілька варіантів…

От тому я кадрову політику з 2019 року і не коментую (лише отак дуже вибірково інколи), тому що кадри не вирішують нічого, так як кадрів в Україні фактично немає (великий дефіцит якісних кадрів головна проблема Держави Україна), все вирішує Система, яка все ще не зламана, бо їй лише верхівку «зрізали», а середня ланка (виконавча) вся стара і повністю корумпована, а замінити її немає ким, бо це сотні тисяч людей, а у нас 10 міністрів нормальних знайти уже велика проблема… Частково це вирішується цифровізацією, але це процес не одного року”, – у заверженні написав Прокопишин.