Два місяці тому основною гарячою точкою на фронті була Авдіївка, можливо, ще й один напрямок. Але сьогодні ворожі атаки майже на всій лінії Східного фронту. Про це повідомив захисник Горлівки Євген Ієвлєв у своєму інтерв’ю для Анастасії Федір.

«Можна назвати п’ять-сім населених пунктів, де сьогодні прямо дуже гаряче на Донбасі. Просто я не дуже впевнений, що можу розголошувати цю оперативну інформацію. Але скажу вам, що загалом машина їхніх штурмів набрала активності», – констатував неприємний військовий факт.

Крім того, боєць прокоментував тезу (озвучену зокрема Головнокомандувачем ЗСУ Сирським) про те, що росіяни планують взяти до 9 Травня Годинник Яр.

«Я думаю, що Сирський має 100% перевірену інформацію, якщо він це говорить. Але прошу всіх згадати, скільки разів ми чули «взяти Бахмут до Нового року» або Авдіївку до чергового дня. Але ніколи росіяни не вкладалися в першочергові дати, а брали міста після довгого часу і величезною ціною, наприклад, заради захоплення Авдіївки РФ поклала особового складу більше, ніж у цьому місті проживало людей у мирний час», — сказав військовий.

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» також нещодавно коментував, що в росіян є прив’язка до фетіш-дат, тому не тільки 7 травня відбудеться інавгурація так званого президента РФ Путіна, а ще буде одна така дата – 9 травня, і це вказує, що дійсно російське командування ставить певні задачі перед підрозділами, які залучені у наступі на Часів Яр. Але достатнього ресурсу, щоб стрімко та потужно захопити укріпрайон, у ворога нема. Крім того, окупанти не створили умов, щоб це реалізувати. А під умовами експерт має на увазі – захоплення селищ, які розташовані на сході від Часового Яру, а це Богданівка, Іванівське, Кліщіївка та Андріївка.

Загалом противнику ризиковано проводити наступальні дії на Часів Яр, не захопивши на східному фланзі Богданівку, Іванівське, Кліщіївку та Андріївку.

Полковник запасу Збройних сил України та військовий аналітик Петро Черник наголосив у своєму інтерв’ю для одного з українських ЗМІ, що Росія намагатиметься продовжувати захоплювати якомога більше територій України. Незахоплені населені пункти будуть піддаватися руйнуванню військами РФ.

 «Велика частина міст, містечок і сіл на сході знищені. Противник має на меті завдати нам якомога більше втрат, як матеріальних, так і людських. В районі Роботиного виникає певна проблема. Незважаючи на те, що у нас є стратегічно важливий плацдарм на лінії Суровікіна, противник намагатиметься її вирішити. Але наразі в них недостатньо сил і засобів для цього. Головне завдання для них – розширити свій контроль. Вони ставлять перед собою завдання, принаймні, досягти адміністративних кордонів Донеччини та Луганщини за допомогою тактики «салямі», і в цьому вони мають часткові успіхи. Чому? Через проблеми зі зброєю», – роз’яснив Черник.

За його словами, вийти на кордони Донецької і Луганської областей – це теж непросте завдання для російської армії. Поки, на думку експерта, шансів реалізувати цей план в окупантів немає.

«Правда, вони оголосили про створення нових 14 дивізій, нових 16 механізованих бригад і дві загальновійськові армії. Чи це багато? Так, це дуже багато. Це сукупно до 300 тисяч людей плюс. Але тут є нюанс. Не забуваємо, що до 30 тисяч особову складу ми винищуємо на місяць, отже, три місяці умовно, це мінус 90 тисяч. То ж з тих 300 тис. цих 90 тис. треба замістити. Ми поки що – в зоні стратегічного завмирання. Без великої кількості якісної зброї не можна говорити про успіхи. Сам факт того, що ми тримаємо оборону з противником, котрий у кілька разів нас переважає, це вже успіх сам по собі», – зауважив Черник.

Російські окупанти зараз не мають стратегічної переваги на жодному з напрямків, втім можуть наростити сили до кінця осені, вважає Черник.