Ворог продовжує зазнавати втрат у живій силі. На таврійському напрямку ворог завдав 8 авіаударів, 56 ударів дронами, провів 42 бойових зіткненнь та здійснив 826 артобстрілів. Про це заявив бригадний генерал, командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський в соцмережі.

Наші воїни стійко тримають оборону на авдіївському напрямку. Безуспішними були наступальні дії противника в районах Новокалинового, Авдіївки, Опитного та Первомайського, ворогу пора здаватись і капітулювати, адже вони просто загрузли.

Підрозділи ракетних військ та артилерії зі складу ОСУВ Таврія протягом доби виконали 1039 вогневих завдань.

Загальні втрати ворога склали 413 осіб. 1 окупант здався в полон.

Знищено 12 одиниць військової техніки. Зокрема, 1 танк, 4 ББМ, 2 артсистеми, 3 БпЛА, 2 автомобіля та 3 склади боєприпасів.

Водночас, триває ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку.

Бахмут Донецької області не обернувся перемогою для окупаційної російської армії. Оскільки Путіну вона конче потрібна, то у Кремлі сподіваються, що перемогою стане Авдіївка.

Таку думку висловив кандидат історичних наук, професор Празького університету, військовий експерт Юрій Федоров.

Він наголошує, що російські військові публічно пояснюють прагнення взяти Авдіївку військовою доцільністю. Втім, теж саме загарбники говорили про Бахмут. За словами Федорова, це місто не настільки було важливим для них у військовому відношенні, а перш за все для того, аби показати бодай якісь успіхи.

«Російські військові пояснюють: взявши Авдіївку вони матимуть можливість виходу вглиб тієї частини Донецької області, яка не окупована російською армією, і просуватися далі у бік Покровська та за іншими напрямками. Хоча, якщо подивитися на карту, ми бачимо, що велика дорога є лише в одному напрямку. Рух цією дорогою, особливо пізно восени, якщо справді росіяни зможуть це зробити, буде вкрай ризикованим, бо постійно перебуватиме під ударами Збройних сил України».

Експерт вважає, якщо армії РФ вдасться захопити Авдіївку, то цю подію пропаганда та політичні кола будуть подавати як велику перемогу. Що більше — саме з пропагандистською метою Путіну напередодні виборів і потрібна Авдіївка.

«Путіну кров із носа потрібна якась перемога. Інакше постає питання: а що робила російська армія протягом року в Україні, якщо вона нічого не досягла? Взяття Бахмута обернулося необхідністю захищати Бахмут… Отже, Бахмут — не перемога. Путіну потрібна перемога. Водночас перемога потрібна генералам, командуванню російських збройних сил, Шойгу та Герасимову для того, щоб продемонструвати вже Путіну, що вони хоч щось можуть. Таке переплетення політичних в основі своїй інтересів, я думаю, визначає абсолютно божевільний наступ на Авдіївку, який поки що призводить до величезних втрат, ні до чого іншого», — наголосив Юрій Федоров.

Варто додати, що російські військові завдали авіабомбового удару по Авдіївці зранку 5 листопада — даних про загиблих чи поранених немає. 4 листопада поранення дістала цивільна жінка.

«За один із вчорашніх авіабомбових ударів є поранена цивільна жінка 1954 року народження, загиблих минулої доби нема», — зазначив Барабаш.

Він уточнив, що російські війська б’ють цілодобово по позиціях навколо міста та по громаді зі ствольної та реактивної артилерій, мінометів, танків й авіації. Від чотирьох до десяти авіабомбових ударів відбуваються за добу.

У місті залишаються 1577 жителів, з них близько 60 відсотків — люди старші 65 років. На 5 та 6 листопада запланована евакуація мирних жителів. У місто завозять хліб та гуманітарні вантажі невеликими бусами, але є резерви, яких вистачить до двох з половиною місяців.