Вчора в Києві попрощалися з Олексієм Івановичем Порошенком, батьком п’ятого президента. Він помер 16 червня в результаті інсульту на 84-му році життя.

Поховали Олексія Порошенка на території родової усипальниці, яка знаходиться на Звіринецькому кладовищі (височина між Наводницьким яром і бульваром Дружби народів). Тут уже спочивають Євгенія, мати Петра, і його старший брат Михайло, труна якого стоїть в одному зі склепів. На надгробку написано: “Любимо, пам’ятаємо, сумуємо, молимося. Господи, прийми Михайла в царство Твоє”.

На територію усипальниці є окремий в’їзд з торця кладовища. Тут велика ділянка землі, на якій розташовані кілька будівель: невеликі каплиці і склепи з золотими куполами. На дахах ангели, а на стінах – православні хрести.

Як розповів “Країні” один з будівельників склепу, всі приміщення мають вентиляційну систему і світло. Ідея зведення належала якраз покійному Олексію Порошенку. Першою тут поховали його дружину Євгенію, яка померла в 2004 році.

Будували усипальницю поступово протягом 15 років і використовували дорогі матеріали: італійський камінь, сусальне золото і граніт.

За православним традиціям, вранці батька Петра Порошенка відспівували в церкві. Одними з перших в Свято-Михайлівський монастир, де відбувалася панахида, приїхали депутати “Європейської Солідарності”: Андрій Парубій, Софія Федина, Ніна Южаніна, Артур Герасимов, Яна Зінкевич. Також був присутній Олександр Турчинов, екс-секретар РНБО. На прощання з Олексієм Порошенком-старшим несли виключно червоні троянди.

Трохи пізніше на вулиці Трьохсвятительській були помічені екс-генпрокурор Юрій Луценко з дружиною Іриною. Вони теж приїхали на службу в монастир.