За словами голови військового комітету НАТО, лейтенант-адмірала королівського флоту Нідерландів Роба Бауера, з воєнного погляду війська РФ не здобули саме місто Авдіївку, а лише кілька сотень метрів території навколо нього.

«У воєнному плані це не велика втрата. Вони зруйнували всю інфраструктуру. Тому немає міста. Є ще пара сотень метрів», — наголосив Бауер.

За даними, які наводить Foreign Policy із посиланням на оцінки понад 10 європейських військових чиновників та експертів, ситуація на полі бою є серйозною, але не настільки критичною, щоб Україні загрожував крах або навіть великі невдачі на фронті.

«Песимісти програють війни. Україні важко? Так. Якби ви запитали в 1942 році у Європі: «Як йде війна?», не думаю, що знайшлося б багато оптимістів. Ми все одно перемогли», — зазначив Бауер.

Таку думку поділяє і колишній співробітник міноборони США, а нині аналітик в Атлантичній раді Крістофер Скалуба. За його словами, «це не кінець світу».

«Не схоже, що росіяни зупиняться, але й українці теж», — висловився Скалуба.

Звернемо увагу, речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук висловив думку, що українські захисники успішно виконали план знищення елітних російських підрозділів, які були перекинуті на напрямок Авдіївки.

«Авдіївка виконала свій план щодо знищення елітних російських підрозділів. Згадаймо про те, що саме елітні російські підрозділи, зокрема, були перекинуті на Авдіївський напрямок для того, щоб максимально швидко захопити місто і доповісти Кремлю, що поліклініка в Авдіївці вже перебуває під контролем Російської Федерації. Ще бої продовжуються, але основну місію Авдіївського гарнізону на сьогодні виконано, виконано з честю», — заявив Братчук.

Він наголосив, що найголовніше — це життя людей, життя наших воїнів, які потім і виконуватимуть задачі зі звільнення наших територій.

На його переконання, рішення про виведення українських військ з Авдіївки було правильним хоч і складним, адже це місто Донецької області стало досить медійним.

Братчук зауважив, що сама операція була чітко спланована.

«Це, з одного боку, класична операція, а з іншого боку, дуже складне завдання — зберегти життя бійців і провести цю операцію з чіткого виходу з Авдіївки, яка могла опинитися в оточенні, про що мріяли російські окупанти. Але цього не сталося. Рішення абсолютно правильне. Тим більше вийшли на позиції, які були визначені заздалегідь», – сказав речник Української добровольчої армії «Південь».

Крім того, ввечері 16 лютого командувач Оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія» Олександр Тарнавський оголосив, що російські сили ведуть наступ на Авдіївку, використовуючи всі свої резерви та наносячи артилерійські обстріли та масовані бомбардування, що майже знищують місто.

«Ворог кидає на штурм всі резерви, перекидаючи їх з інших напрямків, та намагається протиснути нашу оборону. Сили оборони України продовжують стримувати російських окупантів, які переважають кількісно в особовому складі, артилерії та авіації», — написав він.

Зі зруйнованих позицій українські воїни виходять маневром і закріплюються на нових рубежах оборони.

«Підкреслюю, пріоритет — збереження життя наших бійців. Тому в разі потреби вони відходять на нові позиції. На превеликий жаль, під час одного з таких виходів декілька наших бійців потрапили в полон. Будемо боротися за звільнення кожного побратима», — наголосив генерал.

За його словами, евакуація поранених ускладнена безперервними обстрілами, але здійснюється. На цей момент нашим захисникам перекидаються потрібні резерви. Дієвим також залишається постачання боєприпасів. Підрозділи утримують визначені рубежі оборони відповідно до оперативної обстановки.