Україна розпочала розумний наступ на Росію. Стикаючись з обмеженими ресурсами порівняно з військовою міццю Росії, ЗСУ застосовує стратегію «розумного протистояння», спрямовуючи безпілотні апарати для атак усередині російської території. Основний акцент робиться на порушення ліній поставок нафти і газу противника.

Про це повідомляє британське видання The Guardian.

Минулого тижня водій, рухаючись Ленінградською областю Росії, зіткнувся з незвичайною подією. Дорогу перегородили чоловіки, їх попереду прямував великий оливково-зелений військовий автомобіль із сигароподібними ракетами на задньому борту, що рухався заднім ходом. Пізніше транспортний засіб припаркувався на засніженій узбіччі.

«Чорт! Це С-300, — вигукнув водій, а потім додав: — Тож, хлопці, давайте готуватися до гіршого».

Ця сюрреалістична зустріч на дорозі відбулася під Санкт-Петербургом, більш ніж за 1000 км від кордону з Україною, де Росія майже два роки веде тотальну війну. Кремлівські служби безпеки, очевидно, не мали наміру ризикувати. Вони розгортали зенітно-ракетну систему «С-300», щоб захистити Петербург від невеликих, але небезпечних безпілотників.

За останні три тижні, за останніми даними, Україна вдалася до руйнування енергетичної інфраструктури Росії. На початку січня невідомі прикріпили вибухівку до вагонів поїзда у Нижньому Тагілі, розташованому в Уральському регіоні. Вибух стався поблизу об’єктів, що належать компанії «Газпромнефть», третій за величиною нафтовидобувної компанії в Росії. Пізніше безпілотник-камікадзе зіштовхнувся із нафтобазою в Орловській області.

18 січня нафтовий термінал у Санкт-Петербурзі став об’єктом атаки, що сталося у рідному місті Володимира Путіна. Вперше з лютого 2022 року безпілотні літальні апарати досягли Ленінградської області. Події розвивалися далі: на нафтобазі у місті Клинці, розташованому неподалік кордону з Білорусією та Україною, сталася масштабна пожежа.

Через три дні безпілотники атакували балтійський порт Усть-Луга у Фінській затоці та основний нафтовий термінал, що належить компанії «Новатек». Цей термінал забезпечує паливом російську армію, а також постачає інші вантажі до Азії. Внаслідок атаки в небі засвітилася вогненна куля оранжевого кольору, про що свідчили очевидці, описуючи вибух в апокаліптичних термінах.

Минулого тижня свідчення нової та тривалої атаки на найважливішу частину російської економіки вже неможливо було ігнорувати. У середу безпілотник вразив Туапсинський нафтопереробний завод Півдні Росії, березі Чорного моря. Полум’я від палаючого заводу було видно над чорним небом. Неподалік був змушений закритися аеропорт Сочі — улюбленого курорту Путіна, який славиться своїми гальковими пляжами.

Ці атаки є частиною асиметричної кампанії Києва, що росте, спрямованої на те, щоб покалічити галузь і позбавити Москву мільярдів доларів світових доходів, які вона використовує для фінансування конфлікту. Близько половини експортних доходів Росії у розмірі 420 мільярдів доларів минулого року було отримано за рахунок нафти.

«Росія фінансує свої Збройні сили за рахунок експорту нафти. Ви не можете переконати такі країни, як Індія та Китай, припинити її купувати. Тож ви вирубуєте російські нафтопереробні заводи», — заявляють українські воїнкори.

Нагадаємо, що атака безпілотників паралізувала роботу одного з найбільших у РФ терміналів ЗПГ.

Про це йдеться у статті агентства Reuters.

Удар дронами було завдано в ніч на 21 січня портом російської Усть-Луги на узбережжі Балтійського моря. Він викликав сильну пожежу у газовому терміналі «Новатека». Займання в результаті вдалося загасити лише через добу. Пошкодження, очевидно, були сильнішими – об’єкт простоює вже три дні.

Джерела запевняють, що внаслідок удару пошкоджено дві цистерни, а також насосну станцію. Усі технологічні процеси на заводі припинено, у тому числі відвантаження нафтопродуктів на кораблі.