СБУ оприлюднила відео і аудіозаписи переговорів бізнесмена Тимофія Нагорного, підозрюваного в державній зраді.

На відео і аудіо бізнесмен розповідає про те, хто повинен був курирувати його діяльність і через кого повинно було проводитись його фінансування.

На записах Нагорний розповідає, що співпрацював з російськими спецслужбами і повинен був отримати від них гроші на створення проросійської політичної партії в Україні.

"Вони (РФ – ред.) Діють через декількох різних рук впливу … Основна лінія – Медведчук, ще одна лінія – Сурков (помічник президента РФ – ред.). Я з тим і з тим зустрічався", – говорить на відео Нагорний.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

На аудіозаписі нібито Нагорний розповідає, що росіяни під час вербування обіцяли йому всебічну допомогу. Як глава проросійської сили в Україні, він повинен був виступати за позаблоковий статус України, за надання російській мові статусу державної і "якщо Україна піде в ЄС, то піде разом з Росією".

Бізнесмен також стверджує, що веде переговори з росіянами з 2013-го року, "був і в адміністрації, і в Держдумі, і на Луб'янці". Фінансування діяльності Нагірного мало, відповідно до опублікованого відео, здійснюватися "через Азарова, через Клюєва".

Сьогодні під час засідання суду щодо обрання запобіжного заходу Нагорний підтвердив, що писав президенту РФ Володимиру Путіну, але звинувачення в державній зраді заперечує. Апелляціоннний суд постановив взяти бізнесмена під варту до 30 листопада без права внесення застави, тим самим скасувавши попереднє рішення суду, яким передбачалося право внесення застави.

Сам же, кум лідера країни-агресора Російської Федерації Володимира Путіна, керівник руху «Український вибір» Віктор Медведчук публічно в черговий раз заявив, що він не вважає, що Росія є агресором по відношенню до України.

Зокрема, український політик зазначив: «Я вважаю, що Російська Федерація не агресор! І коли я це говорю, то це не просто якась завчена фраза, адже я часто буваю в Москві на переговорах, у мене тут багато друзів. Я стверджують, що те, що я говорю, є об'єктивною істиною ».

Крім того Віктор Медведчук розповів про соціальні дослідження і щодо громадян нашої країни і до Російської Федерації,  не озвучивши при цьому тієї організації, яка проводила озвучені ним дослідження.