Член команди українського лідера та віце-прем’єр-міністр України — міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков невідкладно звернувся до усіх українців.

Він звернув увагу на те, що термін в один рік для завершення війни на Донбасі, який раніше озвучив глава держави Володимир Зеленський, слід розуміти, як термін, відведений на те, щоб спробувати реалізувати той сценарій, який був прописаний у Мінських угодах. Про це політик розповів в ефірі програми “Хард із Влащенко” на телеканалі “Україна 24” 26 жовтня.

“Я трохи по-іншому трактую слова президента. Він сказав, що дає собі рік, щоб іти за сценарієм, який був написаний у 2014 році, маючи на увазі Мінські угоди. Так, як вони написані. Він, по суті, це сказав 9 грудня, як я це сприймаю, в Парижі (на зустрічі лідерів держав “нормандської четвірки” 9 грудня 2019 року — ред). Тому 9 грудня закінчиться цей рік, і президент буде приймати рішення”, – наголосив Олексій Резніков.

За словами представника Зеленскього, війна на Донбасі не буде завершена цьогоріч, оскільки знадобиться дуже багато часу на виведення військ РФ з окупованих територій Донецької і Луганської області.

Як уже згадувалося раніше, у березні поточного року в інтерв’ю британському “The Guardian” український лідер Володимир Зеленський висловив сподівання, що зможе домовитися з російським колегою Володимиром Путіним про припинення війни на Донбасі. Він також наголосив, що може вийти з перемовин, якщо в них не буде прогресу протягом року після грудневого саміту в “нормандському форматі”.

“Час іде. Ми можемо витратити один рік на всю угоду. Потім вона має бути реалізована. Більший термін ми не можемо дозволити”, – наголосив Зеленський та звернув увагу на те, що є “два або три плани” про те, що робити після такого можливого виходу з переговорів, однак не захотів про них розповідати. Окрім того, вже в серпні Зеленський зізнався, що досі плекає надію завершити війну на Донбасі вже у 2020 році.

“Якщо він (переговорний формат — ред.) не буде працювати, тоді вже будемо думати про інше плані”, – пообіцяв глава держави.