Експерти зазначають, що в очікуванні швидкого підвищення цін на газ починається нова інфляційна хвиля.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук написав директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров.

Так, ціни на енергоносії всепроникні, слідом за підвищенням вартості газу і бензину негайно цінники на всі види товарів і послуг поповзуть вгору. Думаю, люди зараз в подиві, як уже з 1 листопада формувати свої споживчі бюджети? Але найголовніше, що буде з економікою України? Адже жоден іноземний інвестор і національний виробник не можуть в такій важкій і нестабільної ситуації навіть з горизонтом в один рік підготувати бізнес-план.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Що далі буде робити Кабмін? Не сумніваюся, на колінах буде клянчити у МВФ черговий кредит.

Експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко, зазначає, щопоспішати з радикальним підвищенням не варто.

«Намічається певна нестабільність на світових ринках нафти, і основні експерти збігаються у думці, що нинішня ціна на газ буде змінена. Є думки, що ціна підвищиться, але є й підстави думати, що вона може й опуститися», – розповів Сергій Дяченко.

Як вважає Дяченко, підвищення на 30% зараз не спричинить надто великого соціального вибуху, як у випадку, якби ціна різко піднялася значною мірою.

В свою чергу, президент Петро Порошенко заявив, що зниження ціни на газ для населення можливо тільки в разі повернення в «російську кабалу». 

Про це він сказав під час зустрічі з колективом Рахункової палати України, передає прес-служба президента.

Порошенко закликав не вірити політичним силам, які обіцяють зниження ціни на газ.

«Це можна зробити тільки шляхом повернення в російську газову кабалу. Ледве-ледве вибралися з цієї кабали і зараз знову намагаються туди повернути. Розгорнути країну в так званий "русскій мір" я не дозволю за будь-яких обставин. Раджу менше слухати солодкі голоси псевдозахисників », – заявив Порошенко.

Він зазначив, що «газовий» борг на суму 54 мільярди доларів накопичився за 2007 – 2013 роки, «коли були владою відповідні політичні сили», які за його словами, «сьогодні голосніше за всіх" захищають "простий люд».

«Не зайвим буде нагадати, що зобов'язання зрівняти внутрішні ціни на газ з ціною імпортного газу Україна взяла, коли Гройсман ще був мером Вінниці. Відповідний меморандум з МВФ був підписаний 31 жовтня 2008 року, хто в той час був прем'єр-міністром – дуже легко заглянути у Вікіпедію … Хоча зобов'язання і гроші брали одні, а повертати гроші повинні інші », – додав президент. 

Порошенко натякнув на Юлію Тимошенко, яка коли була прем'єр-міністром, підтримала підвищення ціни на газ в рамках співпраці з МВФ. Про це нагадав президент Петро Порошенко на зустрічі з колективом Рахункової палати