Шанси на те, що Україна, Росія та підконтрольні їй бойовики з ОРДЛО до кінця 2021 року проведуть обмін утримуваними особами, оцінюються в Тристоронній контактній групі, як рекордно низькі.

Про це розповів представник окремих районів Донбасу у складі української делегації в ТКГ Сергій Гармаш.

«Я не бачу ніяких дій з боку Російської Федерації, щоб це могло статися. Більш того, я не бачу зараз інтересу РФ. На жаль, дуже мало шансів» – сказав він.

Гармаш зазначив, що причина такої ситуації – тотальна бездіяльність представників російської делегації в ТКГ, які просто-напросто не зацікавлені в обміні. Єдина можливість обміняти полонених – якщо Росія раптом забажає зіграти перед США «гуманну роль», демонструючи готовність до деескалації на Донбасі.

Нагадаємо, що на початку грудня Україна запропонувала Росії варіант обміну полоненими за формулою «60 на 60». Всі попередні варіанти обміну утримуваними особами Кремль вважав за краще відкинути.

Про формулу розповів радник глави української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі програми «Право на владу».

Арестович, зокрема, розповів, що три попередні варіанти, запропоновані Україною, Росія обклала умовами та в підсумку відкинула.

«Ми запропонували обміняти затриманих. Ми запропонували три варіанти: 13, 24 і 59 осіб. Також все відкинуто. І головний аргумент російської сторони, який вони вимагають від нас, – процесуального очищення. Вони хочуть, щоб український президент помилував їх без вироку українського суду, а це забороняє українське законодавство. Процедура виглядає так: вони проходять через суд, після вироку суду їх може помилувати президент» – розповів він.

За словами Арестовича, в розпорядженні України є тільки 13 осіб, які пройшли всі процедури, затребувані Москвою. У найгіршому випадку Україна готова обміняти й 13 на 13.

«І пропонуємо 60 на 60 в кращому варіанті, або 13 на 13 в найгіршому варіанті. Проміжний теж є. Всі ці особи встановлені та готові до обміну. Це військовослужбовці ЗСУ, це співробітники спецслужб, які потрапили в полон при виконанні завдань, це жінки, зокрема, вагітні, а також тяжкохворі цивільні» – додав він.

За інформацією Арестовича, Україна має для обміну 310 осіб, в той час, як окупанти та росіяни утримують 427 громадян України.

«Є кого і на кого міняти, немає волі РФ» – резюмував він.