Польський генерал Вальдемар Скшипчак переконаний, що воєнним способом повернути незаконно анексований Росією Крим не вийде. Він пояснив це тим, що  дорогою від Херсона та Запоріжжя на південь дуже багато російських військ. 

 
Про це він заявив в інтерв’ю “ВВС Україна”. 

Крім того, на цьому напрямку росіяни мінують все довкола. Генерал переконаний, що щодо Криму має бути політичне рішення, але за участю країн-посередників: 

“Щодо Криму має бути політичне рішення. Великі геополітичні гравці, як-от: США та Китай – мають тиснути на Путіна, щоб він звідти забрався. Військовий спосіб – це не варіант. Принаймні не зараз”. 

Тим часом ЗСУ все ж наразі не можуть розраховувати на велику політичну гру, тож активно готують плацдарм для майбутньої деокупації півострова. Це зокрема вже помітно по тому, що на території тимчасово окупованого півострова останнім часом все частіше стаються вибухи. 
 
Військовий експерт, полковник Збройних сил України Владислав Селезньов вважає, що українські захисники досить успішно запускають повітряні об’єкти в сторону півострова, проте ворожі засоби ППО також відпрацьовують по них.  

«З одного боку, українська армія запускає доступні їй сили та засоби знищення ворожого зосередження сил і засобів, а з іншого боку, відповідно сили ППО та ПРО російської окупаційної армії, розгорнуті на території Криму та Севастополя, з цими безпілотниками борються», – зазначає експерт. 

За інформацією власних джерел Селезньова в Криму, вибухи над Євпаторією можуть лунати до п’яти разів на добу, але лише один випадок стає публічним. Решта інформації блокується, зокрема й російською пропагандою. 

«Бойова робота ведеться українськими силами оборони. Ефективність її може підтверджуватися або не підтверджуватися візуальними засобами підтвердження. На території Румунії над деякими районами Чорного моря працюють літаки цілевказання та розвідки країн, що входять до складу Північноатлантичного альянсу. Всі ці процеси перебувають під відповідним контролем і спостереженням з боку наших західноєвропейських партнерів», – каже Селезньов. 

Росія зосередила в Севастополі та в Криму загалом дуже потужне угруповання протиповітряної та протиракетної оборони, і вона певною мірою свої завдання виконує, вважає Селезньов, але не завжди ефективно. 

«Приклади займання, вибухів, знищення відповідного військового майна на різних об’єктах – і на півночі Криму, і в Саках, і в Севастополі – свідчить якраз про те, що система ППО Росії в Криму не завжди працює ефективно. Тому це протистояння триватиме. І очевидно, що українська армія таким чином намагається знизити військовий потенціал путінської армії, дислокованої у Криму». 

За словами Селезньова, у російській армії розуміють, що для неї є загроза в Криму, тому там зосереджено велику кількість протиповітряної та протиракетної оборони: «З іншого боку, ресурс російської армії не є безмежним. Тому десь густо, десь пусто. Відповідно, густо в Криму, а пусто тому самому Енгельсі. Внаслідок чого виходять вибухи, зазнають пошкоджень літаки стратегічної авіації». 
 
Інша важлива ціль для ЗСУ – ворожі кораблі, з яких здійснюється запуск ракет на мирне населення України. Хоча ракетний потенціал Російської Федерації значно менший, ніж був на початку повномасштабного вторгнення в Україну, проте ворог все ще наносить удари, які забирають життя українців.  

«Якби українським військам вдалося вразити ці кораблі, що запускають (ракети – Ред), та склади зберігання таких ракет, то, я думаю, це б досить серйозно вплинуло на хід війни», – підсумував експерт.