Екснардеп Андрій Деркач був частиною тієї самої російської агентури в Україні. Він мав довгу історію зв’язків з росіянами.

Так, його основним напрямком був вплив на українську атомну енергетику в інтересах Росії та “Росатома”.

Про це розповіли аналітики Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень.

Чиновник просував політику, яка узгоджується з російськими інтересами. Протягом кількох років він очолював “Енергоатом”. За цей період підписав кілька угод з “Росатомом”, які створили залежність від російської атомної промисловості.

За словами аналітиків, це не можна було назвати шпигунством, але СБУ була глибоко стурбована діяльністю Деркача. Тодішньому президенту Віктору Ющенку доповіли про потенційні загрози національній безпеці України.

До слова, керівником “Росатома” на той час був Сергій Кирієнко, який зараз є першим заступником голови адміністрації президента Росії та бере активну участь у координації російських міжурядових зусиль на окупованих територіях України.

Українська розвідка переконана, що основним напрямком проросійської діяльності Деркача до 2022 року був вплив на українську атомну енергетику в інтересах Росії та Росатома.

Саме тому Деркача звинувачують у підпорядкуванні російському ГРУ, до основних обов’язків якого входять атомна промисловість і Росатом.

Нагадаємо, Деркача внесли до персонального санкційного списку США. Там наголошували, що це російський агент з більш ніж десятирічним стажем.