В опублікованому російськими ЗМІ документі про нібито запропоновані Україною “10 кроках щодо Донбасу” немає нічого нового та екстраординарного, оскільки українська сторона озвучує подібні пропозиції на засіданнях Тристоронньої контактної групи.

Таку думку висловив представник окремих районів Донецької області у складі української делегації у ТКГ журналіст Сергій Гармаш в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Я вірю, що те, що опублікували російські ЗМІ, – це справжній документ, тому що із засідань ТКГ я бачу, що тут немає абсолютно нічого нового, крім того, що ми і так пропонуємо на кожному засіданні, – це підготовка обміну, відновлення перемир’я , обговорення законів, передбачених у Мінських угодах, а не планів, на яких зараз наполягає Росія і російська сторона (в ТКГ – ред.) Тому я, чесно кажучи, не бачу тут чогось екстраординарного і вважаю, що це був робочий документ, направлений із дипломатичними цілями”, – сказав Гармаш.

За словами журналіста, він не бачив документа, оскільки він був закритим.

“Я вважаю, що його і не потрібно було публікувати, оскільки це не офіційні пропозиції Росії щодо вирішення конфлікту, це фактично дипломатичний документ щодо продовження діалогу”, – зазначив член делегації України у ТКГ.

Як повідомлялося, російські ЗМІ опублікували план із 10 кроків, які влада України нібито запропонувала для припинення війни на сході. За даними видання “КоммерсантЪ”, свої пропозиції українська сторона поширила перед засіданням Тристоронньої контактної групи, що відбулося 8 грудня.

Зауважимо, Офіційний Київ сформулював стратегію виконання Мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це 21 грудня заявив президент України Володимир Зеленський.

За його словами, йдеться про 10 кроків, до яких також залучено Нормандський формат та Сполучені Штати Америки.

Володимир Зеленський вкотре наголосив, що Україна готова виконувати умови Мінських угод, однак це ж саме мають пообіцяти і в Кремлі.

“Ми відкрито говоримо, що ми готові до діалогу. Нам потрібно, щоб російська сторона сказала, що вони готові. Навіть коли вони говорять про виконання етапів Мінських переговорів, ми говоримо: ми готові виконувати”, – заявив президент.

За попередньою інформацією, стратегію з десятьма кроками вже передано США, Франції, Німеччині та РФ. Володимир Зеленський назвав її складним документом.