Експерт-міжнародник Максим Ялі, в інтерв'ю українському виданню Обозреватель, висловив свою думку щодо поглинання Російською Федерацією Республіки Білорусь. Так, за його словами, це останній шанс для Володимира Путіна втримаються на президентській посаді.

«Хоча за опитуваннями, які проводилися в РФ, якби вибори там проводилися чесно, то переміг би Лукашенко. І це не Янукович, він не з тих, хто прогнеться. У глави Білорусі дуже великий досвід «спілкування» з Путіним », – зазначив експерт.

У той же час Максим Ялі зазначив, що Олександр Лукашенко ні за яких обставин не здасть свою країну, а всі спроби Російської Федерації загнати його в кут, закінчаться провалом.

«Я ж читав заяви Лукашенка, він сказав, що потрібно шукати альтернативні шляхи поставок тієї ж нафти, через Прибалтику. І що не слід перебільшувати залежність білоруського бюджету від російських субсидій », – зазначив експерт.

Також свою думку висловив політолог і політтехнолог Станіслав Бєлковський 

У 2019 році президент РФ Володимир Путін продовжить курс на підтримку будь-яких антисистемних сил, провокацію політичних переворотів у різних країнах світу і посилить тиск на Білорусь. 

"Кремль чітко дав зрозуміти, що Білорусь не сприймають більше як друга. Перший віце-прем'єр і міністр фінансів Антон Сілуанов відверто сказав, що Білорусь втратила довіру Росії. Зрозуміло, що такий обережний чиновник, узагалі не помічений у якихось різких висловлюваннях раніше, не міг цього зробити без санкції першої особи і навіть без прямої вказівки першої особи. Тому тиск буде дуже жорстким, і так відбутися, як раніше, [президенту Білорусі] Олександру Лукашенку вже не вдасться", – розповів політолог.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

На його думку, Лукашенку доведеться вдатися до допомоги Заходу, щоб витримати економічний тиск Кремля, проте допомога Заходу не може бути досить масштабною і швидкою.

"У Росії мільярди доларів можуть витрачати одним рухом мізинця Путіна і навіть не обов'язково Путіна. Власне, для цих цілей і створюють численні гаманці, нікому не підконтрольні і не підзвітні. У цьому, власне, відповідь на запитання – чому "Роснефть" перераховує свої дивіденди "Роснефтегазу", а не до бюджету. Бо з "Роснефтегаза" ці дивіденди можна витрачати так, як потрібно Путіну, [главі “Роснефти”] Ігорю Сєчину і більше нікому. І це не треба ні з ким погоджувати", – пояснив Бєлковський.