Україна виступає за поетапне скасування права вето в Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй.

Таку заяву зробив голова Постійного представництва України в ООН Володимир Єльченко в своїй статті для видання "Дзеркало тижня".

Він підкреслює, що таке рішення дуже важливе в умовах агресії Росії, яка є одним з постійних членів Радбезу.

"Через зловживання РФ правом вето Рада – то при розгляді російсько-українського конфлікту і ситуації навколо збиття малайзійського літака МН17, то в питанні Солсбері і ситуації в Сирії – виявляється паралізованою", – пише Єльченко.

"Переконані, що постійний член Ради Безпеки, коли він є стороною конфлікту, який розглядається Радою, повинен бути обмеженим у можливості застосування права вето з питання, у якому він – зацікавлена сторона", – пояснив постпред.

Єльченко наголосив, що Україна входить до числа країн-підписантів декларації на підтримку ініціативи про добровільне зобов'язання представників "постійної п'ятірки" Радбезу про відмову від використання права вето у випадках масових злодіянь.

Окрім того, Єльченко заявив, що не впевнений у тому, що російська сторона буде вести переговори з Україною щодо розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі до президентських виборів в 2019 році.

Попри агресію РФ Україна виконуватиме зобов’язання перед ООН з підтримання миру й безпеки у світі. Участь у миротворчих операціях дає досвід українським силовикам, приносить кошти до держбюджету.

“Незважаючи на триваючу російську агресію на сході, Україна як одна з держав-засновниць ООН не відмовляється від своїх зобов’язань в рамках підтримання міжнародного миру і безпеки. Досвід, який отримують українські військові і поліцейські в складі міжнародних операцій, є корисним як для їхнього професійного зростання, так і для подальшої служби на благо захисту України від зовнішнього агресора”, – пояснив він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Нагадаємо, раніше Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко зустрівся із Представником Міжнародного комітету Червоного Хреста при ООН Робертом Мардіні. Він подякував йому за гуманітарну допомогу на сході України і обговорив доступ до полонених у Росії українських моряків. 

«Вдячні за допомогу МКЧХ у вирішенні гуманітарних питань на сході України. Окремо обговорено питання доступу до українських моряків, які незаконно утримуються під вартою в Росії», – йдеться у повідомленні.