Щойно стало відомо, що на Херсонщині опрацювали майже 100% протоколів з довиборів у Верховну Раду. І за результатами голосування, в окрузі №184 впевнено лідирує кандидат від “Слуги народу” Сергій Козир, зі шляху якого прибрали фаворита Геннадія Лагуту, віддавши йому пост голови Херсонської ОДА.

Як відомо, 31 жовтня в Україні відбулися проміжні вибори у Херсонській області (184 округ) до Верховної Ради.

Сьогодні станом на 15:00 опрацювали 99,46% виборчих протоколів. Наразі в окружній виборчій комісії чекають уточнення лише щодо однієї дільниці.

За результатами голосування, з 64% голосів виборців перемагає Козир.

Його найближчий конкурент, Ігор Йосипенко від “Європейської солідарності” заручився меншою підтримкою – здобув 14,29% голосів.

Такий значний відсоток підтримки Козир має завдяки тому, що буквально за кілька днів до виборів його конкурента Лагуту з партії “Нам тут жити” призначили головою Херсонської ОДА в обмін на підтримку провладного кандидата.

Окружна виборча комісія почала приймати виборчі протоколи ще 31 жовтня з 23:30. Втім, низка членів ДВК подавали документи вже після опівночі. Як пояснили у ЧЕСНО, все для того, аби отримати добову виплату за 3 дні роботи.

Сталося це внаслідок того, що протягом ночі ОВК опрацювала понад 70% протоколів, відправивши на доопрацювання протоколів майже кожну третю комісію.

Важливо зазначити, що донедавна Козир очолював Херсонську ОДА. Втім, 27 жовтня політика звільнили, на його місце Зеленський призначив Геннадія Лагуту, який також висувався у народні депутати на проміжних виборах. При цьому, новоспечений глава ОДА закликав виборців підтримати Козиря. Фактично він поступився балотуванням у нардепи заради цієї посади.