Всі особи, причетні до незаконного видобутку бурштину в Україні, будуть покарані, і ніякі «схеми» не допоможуть уникнути відповідальності.

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час наради в Житомирській області, про що повідомляє прес-служба Офісу Президента.

«Ми з вертольота побачили, що у вас відбувається і з вирубкою лісу, і з бурштином. Знаємо всі прізвища, хто стоїть за викраденням державних надр. Ми обов’язково займемося цим питанням. Думаю, що ці люди далеко не виїдуть з нашої країни», – підкреслив Глава держави.

Володимир Зеленський зазначив, що, згідно з його інформацією, обсяг чорного ринку бурштину експерти оцінюють в 500 млн доларів на рік, а загальний масштаб втрат держави – десятки мільярдів гривень.

Президент підкреслив, що відомі прізвища кримінальних авторитетів, які займаються цим «бізнесом». Але одночасно в статистиці правоохоронних органів – лише невеликі штрафи для старателів.

У той же час, не розголошуючи імен Президент зазначив, що буде вестися робота по припиненню незаконного видобутку бурштину у Волинській, Рівненській, Житомирській областях.

Також Володимир Зеленський закликав начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Куринского піти у відставку.

Глава держави зазначив, що Андрій Куринский працює на посаді вже п’ять років. «Саме п’ять років розкрадань. Якщо ви не потрібні державі, можете піти пошукати іншу роботу? Ви можете самі звільнитися? »- сказав Президент.

Заступник керівника Офісу Президента Олексій Гончарук підкреслив, що Україна могла б отримувати більший прибуток від видобутку і продажу бурштину.

«Варварськими методами, насосами виймають із землі 20% каменів, 80% залишається. Після цього женуть до Польщі на біржу, де осідає 70% прибутку. У підсумку маємо менше 30% прибутку з 20% каменів », – зазначив Олексій Гончарук.

За його словами, в районах, де відбувається видобуток бурштину, представники правоохоронних органів, СБУ і прокуратури працювали спільно з криміналітетом. Крім того, окремі групи впливу у Державному агентстві лісових ресурсів та Державній службі геології та надр.