Зараз не планують дострокових президентських або парламентських виборів. Було очевидно, що навіть коли у Зеленського рейтинг підросте, а це відбулося, то тему відкладуть.

Про це розповів експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай в програмі “Що це було?” . Він повідомив, що у жовтні 2021 року вибори відбудуться у Херсонській області, Черкасах, та Харкові.

“До того були вибори на Прикарпатті й вони теж були аргументом, що не треба дострокових виборів – ні президентських, ні парламентських. Можливо, команді Порошенка хотілось би, але для решти політсил і всіх суб’єктів ситуація несприятлива, щоб хотіти дострокових виборів”, – розповів Солонтай.

Солонтай зазначив, що зараз “Батьківщина” веде кампанію несприйняття земельної реформи. Й вони восени захочуть перехопити частину виборців, які розчарувались, бо “Слуги народу” зробили такий ринок. Депутати зі “слуг” теж почали інформаційну кампанію, пояснюючи, як добре, що вони зробили історичну річ – запровадження ринку землі.

Ці два вектори залишаються, але всі хочуть, щоб вибори сталися пізніше, після зимово-опалювального періоду. Тобто всі суб’єкти, які навіть думають, що ми не проти дострокових виборів, все одно тримають в голові весну 2022 року. На осінь вже ніхто не ставить, – пояснив Солонтай.

Він розповів, що іншим фактором є те, що нас чекає святкування незалежності 30-річчя, з яким влада намагатиметься максимально асоціюватися. Тому теж не сприятлива кон’юнктура для проведення виборів.

“Інша річ, яку нам говорять підсумки сезону, що при підборі потенційних кандидатів у президенти, варто дивитися не на традиційний список. Це рідкісний випадок, коли всі політичні експерти погоджуються”, – сказав Солонтай.

Політичний сезон 2021 року в Україні завершився зростанням рейтингу президента Володимира Зеленського. В українській політиці це незвичне явище.

Рейтинг Зеленського залишається стабільно високим.

“Сезон пішов не за планом у питанні української політики”, – зазначив Солонтай.

Зазвичай, на 2 році президентських повноважень, рейтинг першої особи в країні “обвалюється”. Зеленському вдалося втримати позиції.

Підставою для утримання президентського рейтингу стали санкції проти проросійського політика Віктора Медведчука. Зокрема руйнація його медіаімперії та домашній арешт.

Окрім цього, на електорат справили враження засідання Ради нацбезпеки та оборони. Ухвалені РНБО рішення суттєво підняли ставку очікування від громадян.

Мовиться про боротьбу з контрабандою, кримінальними авторитетами, олігархами в Україні та інші речі. На відміну від інших президентів, Зеленський підкріпив свої заяви конкретними указами та діями, як-от закриттям телеканалів.

За словами Солонтая, коли ставки такі високі, то є ризик ще більшого розчарування серед громадян. Якщо Зеленський не виконає обіцянок, уже в наступному політичному сезоні можливий стрімкий обвал рейтингу.

Зараз у президента є 2 варіанти:

  • придумати щось геніальне, щоб відволікти увагу від невиконаних обіцянок;
  • продовжувати роботу в заданому напрямку.

Так високо в Україні ставки ще не піднімали,– заявив Солонтай.

Експерт додав, що інші президенти також вдавалися до заяв про боротьбу з олігархами чи злочинністю. Дехто з них узагалі не вдавався до реальних дій, а дехто переслідував політичних опонентів. У обох ситуаціях, їх спіткало розчарування з боку виборців.