Державне бюро розслідувань викрило захоплення 4 га землі на березі Чорного моря, що належить Міністерству оборони України, завдано збитків на понад 12 млн грн.

“Слідчі ДБР викрили схему захоплення майже 4 гектарів землі рекреаційного призначення на узбережжі Чорного моря в Одеській області, що належить Міністерству оборони України”, – йдеться у повідомленні на сайті відомства.

Зазначається, що на цій території з 2018 року збудовано понад сотню котеджів без необхідних дозволів Міноборони та органів місцевого самоврядування.

“Через недбалість чиновників Одеського гарнізону на частину котеджів громадяни вже встигли зареєструвати право власності. За попередньою оцінкою, державі завдано збитків більш ніж на 12 млн грн”, – зазначили у Бюро.

Внаслідок розслідування ДБР суд наклав арешт на незаконно збудовані будинки. Нині встановлюється коло причетних до угоди осіб.

Досудове розслідування здійснюється за фактами самовільного зайняття землі та будівництва, недбалого ставлення до служби, перевищення службових повноважень військовою особою (ч.3 ст.197-1, ч.1 ст.425, ч.3 та ч.4 ст.426 КК України).

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Одеська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону, оперативний супровід – ДБР.

Раніше, у жовтні 2021 року Міноборони повернуло незаконно привласнені земельні ділянки на 5,5 мільйонів.

“Продовжуємо повертати Міноборони землі оборонного призначення, які були в нього незаконно відібрані”, – заявив міністр агрополітики Роман Лещенко.

Було повернуто в державну власність 2 га землі. Їх незаконно привласнили приватні особи, які тепер мають відповісти перед законом. Для розуміння, ці землі оцінюються в 5,5 млн грн.

За його словами, ці землі Міноборони використовуватиме для реабілітації, оздоровлення та відпочинку військовослужбовців і їхніх родин, а також для проведення навчань із бойової підготовки офіцерів.

“Але й це не все. На території цього військового містечка є ще низка незаконно привласнених земель. Це питання, а також ще до десяти таких же скарг наразі розглядає Антирейдерська комісія Мін’юсту”, – додав Лещенко.

Він додав, що спільними зусиллями вже повернули тисячі незаконно привласнених гектарів землі Міноборони на Черкащині, Одещині, Львівщині, Київщині.

Окрім того, нещодавно Державне бюро розслідувань викрило чиновників, які організували масштабну схему незаконної приватизації земель. Зловмисники діяли у Житомирській області.

Громада зазнала збитків на понад 74 мільйони гривень. Працівники ДБР вже повідомили про підозру керівнику одного з приватних підприємств.

Підприємець разом державними реєстраторами та посадовцями головного управління Держгеокадастру у Житомирській області незаконно отримав понад 1,2 тисячі гектарів землі. Він у 2019 році заснував приватне підприємство, яке назвало себе правонаступником одного із колгоспів, що колись володів землями на Житомирщині.

На підставі державних актів щодо власності на землю колгоспу, які давно втратили законність, у 2020 році підприємець оформив право власності на землі об’єднаної територіальної громади.

Держгеокадастр без будь-яких правових підстав зареєстрував комунальну землю площею більше ніж 1,2 тисячі гектарів ринковою вартістю понад 74 мільйони гривень.

Через це підприємця підозрюють у шахрайстві, вчиненому організованою групою. Крім цього, чоловікові інкримінують зловживання повноваженнями публічних осіб. Наразі розв’язують питання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування все ще триває. Правоохоронці встановлюють всіх причетних.