Українські підрозділи утримують плацдарми на лівому березі Дніпра на Херсонщині. Крім того, окупанти зазнають там великих втрат від українського вогню і на власних мінних полях, на які військовослужбовців 810-ї бригади морської піхоти та підрозділів “Шторм-z” жене російське командування.

Про це розповів речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

“Але водночас ми повинні розуміти, що сьогодні ворог намагається цю сіру зону зменшити, її площу, звузити плацдарми, намагається зрештою ці плацдарми взагалі знищити”, — додає речник.

З цією метою, за його словами, із Запорізького напрямку до Херсонської області противником, зокрема, перекинуто 104-ту десантно-штурмову дивізію.

“І дуже важливий нюанс, на мій погляд, це те, що деякі з’єднання та частини саме цієї 104-ї дивізії сьогодні переміщуються лівим берегом Дніпра, але переміщуються вглиб території тимчасово окупованої Херсонської області. Деякі з них з’являються на перешийку із Кримом. Що відбувається, чому так відбувається? Я думаю, найближчим часом ми отримаємо відповіді на ці питання. Але те, що у ворога там тривожненько — це однозначно”, — констатує речник УДА “Південь”.

Натомість Братчук закликав обійтися без завищених очікувань щодо дій Сил оборони України на лівому березі.

“Ми платимо високу ціну за ці бої. Але ви знаєте, ще ніхто не сказав, що у цій битві, яку веде Україна, якийсь бій є неважливим. Можливо, на лівому березі вирішується доля чогось більшого, дай боже”, — сказав він.

Зокрема, як повідомляють Аналітики повідомляють, що, за твердженням російських джерел, зіткнення тривають у Кринках (30 км на північний схід від Херсона і 2 км від річки Дніпро), і стверджують, що ситуація в селищі не змінилася.

Воно заявило, що російські війська відбили наступ українських військ у лісовій зоні недалеко від Кринків. Він також поскаржився, що українські сили продовжують ефективно використовувати безпілотники й артилерію, щоб порушити російську логістику в цьому районі, критикуючи російське військове командування за нездатність забезпечити російські сили функціональними системами радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Як наголошується в огляді, український військовий оглядач заявив, що російське угруповання військ (УВ) «Дніпро» намагається поліпшити ситуацію на російському фронті на східному березі Херсонської області шляхом перекидання в регіон додаткових підрозділів ВДВ.

Військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що війська окупантів безуспішно намагалися витіснити українські війська з району Кринків частинами невстановленого батальйону 810-ї гвардійської бригади морської піхоти (ЧФ) і передових частин 328-го полку ВДВ (104-а дивізія ВДВ).

Машовець додав, що, за неуточненою інформацією, російське угруповання військ «Дніпро» планує зібрати в районі Кринків елементи 328-го полку ВДВ і 337-го полку ВДВ (104-та дивізія ВДВ), а також замінити елементи 177-го полку морської піхоти (Каспійська флотилія) у складі 337-го полку ВДВ. Машовець оцінив, що російські війська, можливо, намагаються поліпшити управління і засоби угруповання військ «Дніпро» з огляду на численні випадки дружнього вогню, підриви російських військ на власних мінах і неузгодженість у наступальних діях.

Машовець зазначив, що частини 337-го полку ВДВ майже всі перекинуті в окупований Крим і, можливо, вже направили щонайменше два батальйони для бойових дій на кринському напрямку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що росіяни атакували своїми ударними безпілотниками не віддалені регіони у глибокому тилу, як це було раніше, а прифронтові населені пункти, зокрема, Кринки, де ЗСУ утримують плацдарм на лівому березі Дніпра, а також Тягинку, розташовану на правому березі прямо навпроти Кринок.